До уваги рівненських рибалок: з листопада починається обмеження на вилов риби
Оскільки в царстві риб існують різноманітні види, то й зимують вони різними способами. Так, наприклад, теплолюбні риби (лин, лящ, короп), вже наприкінці осені починають готуватися до зими. Вони збираються у великі зграї, причому зграї зазвичай складають риби одного віку і виду й відправляються у так звані зимувальні ями. Зимувальними ямами називаються місця, в заглибинах дна водойм, де скупчується велика кількість риб. У цих ямах риби майже весь період зимівлі не рухаються, щільно притискаються один до одного. Часто у риб, що знаходяться у найнижчих шарах до весни утворюються пролежні в області черевця.
Календар рибалки на осінь
А ось хижі риби (щука, окунь, судак) в зимувальні ями не йдуть, але й риб в ямах не чіпають, тому що ті, виділяють слиз, який служить їм ізолюючим засобом. Харчуються хижаки в зимовий період рибкою, яка взагалі не реагує на крижаний панцир і не залишає звичайних своїх місць проживання. До них відносяться плітка, уклейка, йорж. Вони й складають, так би мовити, зимовий раціон рибних хижаків.
Рівнянин - про поїздку на рибалку в Норвегію
А от минь – обожнює зиму, і ледве-ледве переносить літню спеку. Він влітку спить. А з настанням зими його активність досягає свого апогею, минь веселиться, інтенсивно відгодовується, і з успіхом розмножується. Причому якщо миню виповнюється рік, то він переходить з планктону на рибну дієту.
Цікавий факт: якщо водойма мала і промерзає до самого дна, а в таких водоймах часто можна зустріти звичайного карася, то він наприклад, заривається в мул. Коли обмерзання досягає самого дна – карась стає наче «в’язнем крижаної в’язниці». Найцікавіше, що навіть у такому полоні риба не гине, у них приголомшлива стійкість до низьких температур. Навесні ці риби оживають, відтаюють, відгодовуються і навіть залишають потомство.
З метою збереження рибних запасів Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області видано наказ від 25.10.2015 року № 13-ОД «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах, що знаходяться в зоні діяльності Рівнерибоохорони», яким затверджено Перелік зимувальних ям рибогосподарських водних об’єктів Рівненської області, де заборонено промисловий та любительський і спортивний вилов риби з 1 листопада 2016 року і до закінчення зимового періоду.
Рівненський рибалка впіймав на Горині двометрового сома
Всі рибалки-любителі повинні дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства: любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг. У разі здійснення лову риби на рибозимувальних ямах порушники будуть притягуватись до адмінвідповідальності згідно чинного законодавства.
За матеріалами Прес-служби Рівнерибоохорони

Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 7
Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 346
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 897
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 421
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 668