16.03.2017, 08:30

ID-картки замість паперових паспортів: що потрібно знати (+ВІДЕО)

Всі деталі отримання паспортів нового зразка опублікував Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбук:
"ID замість паперових паспортів тепер будуть отримувати деякі категорії дорослих громадян.

ПЕРШЕ.

З листопада відділення Державної міграційної служби приймають заяви на оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки не тільки від тих, кому виповнюється 16 років, але і від дорослих.

До уваги рівнян: скільки буде коштувати закордонний паспорт за новими розцінками

ДРУГЕ.

Поки поміняти паспорт-книжечку на ID можуть тільки певні категорії дорослих українців:
• ті, кому виповнюється 25 і 45 років - замість вклеювання нової фотографії в старий паспорт;
• ті, хто офіційно змінив прізвище (вступ в шлюб, розлучення, інші причини зміни прізвища);
• ті, хто втратив паспорт через крадіжку, втрати або псування.

Увага! Відповідно до нового Закону України, ID отримують громадяни, яким виповнюється 14 років. Це практика більшості розвинених країн - видавати документ, що засвідчує особу, громадянину при отриманні ним часткової дієздатності - права самостійно приймати деякі рішення, зокрема, обирати місце проживання.

ТРЕТЄ.

Дійсні паспорти-книжечки залишаються законним посвідченням особи, за нашими розрахунками, ще близько чотирьох років. Тому немає необхідності терміново звертатися до відділення ГМС і простоювати в черзі! Всі громадяни в свою чергу отримають можливість прийти і поміняти документ спокійно, при мінімумі часу і максимумі сервісу.

Просто почекайте запрошення - і ми про подбаємо про Ваш комфорт!

У ЧОМУ меседж?

ПРО ГРОШІ.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно - зараз це громадяни, яким виповнюється 14 та 16 років.

Решті треба сплатити адміністративний збір у розмірі 279 грн. При цьому, місцеві органи влади уповноважені частково або повністю звільняти певні категорії своїх жителів від оплати вартості послуги. Крім того, для оформлення ID не потрібно надавати фотографії (її зроблять прямо у відділенні ГМС безкоштовно).

Скільки коштує виготовлення паспорта у вигляді ID-картки для рівнян

І НАЙВАЖЛИВІШЕ!

На ID наноситься податковий номер (той, що ми звикли називати ІПН) - не тільки на електронний чіп, але і графічно. Нарешті не доведеться по кожному державному нагоди робити окрему копію заповітної довідки!

А на чіп додалася інформація про місце реєстрації та місце проживання, сімейний стан, дітей та електронний цифровий підпис, відповідно, вона може бути змінена без оформлення нового документа.

У ролику - ще раз детально про те, хто і як може поміняти паспорт-книжечку на ID вже сьогодні:Ще кілька заміток про гідність паспорта у вигляді ID-картки:
• добре захищений від підробки - безконтактний чіп неможливо скопіювати або змінити;
• видається на основі Єдиного державного демографічного реєстру - тобто, процедуру ідентифікації доведеться пройти всього один раз, після чого дані будуть зберігатися в електронній базі даних;
• стійкий до агресивного середовища: забруднення, вологи у вигляді дощу або кави і фломастерам ваших малюків.
Щасливе Рівне