Що краще, кальян чи бонг?
Екскурс в історію
Культурі куріння тютюну, вже не одне тисячоліття. Близько 1 тисячоліття до н.е. індіанці почали використовувати тютюн: жувати, курити і навіть вводити за допомогою клізми.
Наприклад майя, ще в 600 році до н.е. почали крутити, та курити сигари, які вони робили в невеликій кількості. Дим від тління тютюну вважався у них чимось на зразок духу. Такі ж вірування були присутні у багатьох представників древніх народів.
Як не дивно, європейці почали курити тютюн достатньо пізно, на початку 1550 року, коли його вперше привіз Христофор Колумб зі своєї експедиції.
Кальян – відгук далеких традицій
Кальян, як прилад для куріння, був винайдений в Індії і досить скоро поширився по всьому мусульманському світу здобувши неабияку популярність. В Європі, кальян почав з’являтися приблизно у 19 столітті, коли всі європейці просто шаленіли від екзотики східних країн і їх містичних традицій.
Основною відмінністю кальяну від сигар, чи звичайних сигарет, є сам принцип куріння. Адже в кальяні дим тліючого тютюну, перед тим як потрапити до легень курця, проходить через воду. Це надає диму, неповторної м’якості, яку майже неможливо відчути при курінні звичайних сигарет.
Другою відмінністю, є сам тютюн. Тютюн для кальяну зовсім не схожий на будь-який інший, адже він вологий. Іноді буває так, що з тютюну навіть тече сік. Видів тютюну надзвичайно багато і перш за все, вони відрізняються за смаком і міцністю.
Ще однією особливістю кальяну є те, що у воду, яку використовують для пропускання через неї диму, можуть додавати різні соки, вина або навіть сиропи. Також, достатньо часто роблять кальян на молоці, що надає диму ще більш м’який смак і аромат.
Бонг – передвісник кальяну?
Більшість людей помилково асоціюють бонг виключно з куріння канабісу, але це помилкове уявлення. Наразі точно не відомо, де саме з’явився бонг. Деякі вчені висувають думку, що він вперше з’явився в Індії, інші кажуть, що в країнах південно-східної Азії. Але все ж таки, основна маса дослідників зупинилася на Африці. Адже саме там були знайдені залишки трубок, які схожі на більш сучасні бонги. Ці трубки датовані приблизно 11 – 12 століттям.
Більшість дослідників вважають, що саме бонг є “прадідом” кальяну. Але як не дивно, приблизно в 15 – 16 столітті, в Ірані та Туреччині бонг і кальян курили в рівній кількості.
Бонг має схожий принцип роботи, як і у кальяні, в ньому використовується вода для пом’якшення смаку диму. Але за конструкцією він більш простий і менш вишуканий.
Що ж краще?
Однозначно неможливо відповісти, що курити краще, адже кальян і бонг основані на одному принципі – пропусканні диму через рідину. Але все ж бонг більше індивідуальна річ. Кальян же підійде як для компанії друзів, так і для особистого куріння. Тож визначившись із тим, що краще Вам підійде, замовляйте кальян або бонг на allhookah.com.ua.
У Рівному вдосконалено послугу з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів
КАТП 1728 впровадило новий порядок вивезення великогабаритного та ремонтного сміття, який дозволить мешканцям міста комфортно позбутися від непотрібних речей без додаткової оплати.
переглядів: 493
У ночі на Рівненщині можливе коливання напруги
Цієї ночі у зв’язку зі стабілізацією енергосистеми в електромережі можливе незначне коливання напруги.
переглядів: 61
Зимова єПідтримка: українці отримають одноразову допомогу в 1000 гривень
Уряд України затвердив програму «Зимова єПідтримка», ініційовану президентом, яка передбачає одноразову виплату 1000 гривень українцям.
переглядів: 142
У Рівному поліцейські допомогли повернути додому літню жінку
Учора ввечері на вулиці Соборній перехожі помітили жінку похилого віку, яка виглядала розгубленою, та повідомили про це до поліції.
переглядів: 354
Дубровицька міськрада зобов’язана відшкодувати майже 5 млн грн за незаконну вирубку лісу
11 листопада 2024 року Господарський суд Рівненської області задовольнив позов щодо стягнення з Дубровицької міської ради збитків, завданих довкіллю, у розмірі 4,9 млн грн.
переглядів: 301