“Підсумки року-2016”: Організатор фестивалю ковальства “Металеве серце України” Ніна Крока: “Хочу, щоб Рівне ставало все привабливішим”
Суть фестивалю, починаючи з 2012 року, залишається незмінною: учасники – ковалі з різних міст і країн – доповнюють своїми роботами центральну скульптуру. Тема її щороку різна, як і вигляд шедевру, що виходить у результаті. Відтак, за ці роки у Рівному з’явилася справжня алея ковальського мистецтва, одне з улюблених місць прогулянок дорослих і маленьких рівнян. Адже традиція “Металевого серця України” – прикрашати витворами учасників центральну алею в парку "Лебединка".
За п'ять років фестиваль відвідали понад 150 професійних ковалів з усіх куточків України – від Львова до Донецька. Гідно оцінили фестиваль і майстри ковальства з Бельгії, Болгарії, Голландії, Франції, Чехії та Японії. І кожного року радіє серце Ніни Юріївни, коли вона бачить, як радо зустрічаються ковалі з усіх-усюд, як обіймають один одного, хваляться новими роботами й діляться творчими секретами, з яким завзяттям знову і знову приступають до нелегкої натхненної праці!.. Ця спільнота, яку об’єднує любов до металу, – немов справжня сім'я!
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101061.jpg)
До слова, “Сімейні цінності” – назва однієї зі скульптурних композицій, якими прикрасили “Лебединку” учасники фестивалю. Поряд із нею – інші витвори ковальського таланту: “Металеве серце", "Даринка", "Дитячі пустощі". А у 2016-му на "Лебединці" оселились ковані… риби. Адже тема фестивалю-2016 звучала як "Мова риб". Центральну композицію створили постійні учасники дійства – рівнянин Роман Велігурський і Артем Вольський зі Славути. Основною для неї стали базальтові стовпи, які Ніна Крока спеціально привезла з Костопільщини. "Хочемо показати, що у нас на Рівненщині є унікальні родовища базальту, а ми поєднали красу каменю і металу", – пояснює Ніна Юріївна.
А всі, хто хоче побачити набагато більше шедеврів ковальського мистецтва, мають змогу відвідати Арт-галерею ковальства, яка цьогоріч напередодні Великодня гостинно відчинила двері на території приватного підприємства “Рівнебудпостач”. Тут краса металу поєднується і з рівненським бурштином, і з морськими мушлями, і сама по собі виблискує, сяє, вражає розмаїттям граней людського таланту!
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101102.jpg)
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101090.jpg)
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101076.jpg)
“Усі ці роботи не могли зібратись тут за місяць, навіть за рік чи два. Я збирала їх загалом більше десяти років, – розповідає Ніна Юріївна. – І з кожним роком місця для нових робіт ставало все менше, а самих робіт – усе більше й більше. Я вже не могла ховати їх по підвалах, душа бажала ділитися цією красою, показувати її людям. Так поступово я і втілила свою мрію – відкрила Арт-галерею ковальства”.
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101131.jpg)
“Я дуже люблю своє Рівне і настільки хочу, щоб воно було привабливим, цікавим, щоб ми пишались своїм містом! – каже Ніна Юріївна. – Мені здається, що кожний чиновник, кожний мешканець може на своєму місці щось зробити для цього, щось подарувати місту. Подарувати хоча б чистоту, красу. Якщо людина має бажання щось зробити – вона обов'язково зробить. А чим більше буде в нас краси – тим менше буде вандалізму. Люди будуть цінувати красу, жити серед неї і радіти”.
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1483101119.jpg)
...Сподіватимемось, що у 2017-му металевої краси навколо нас знову побільшає – завдяки учасникам уже шостого фестивалю “Металеве серце України”. А у книзі відгуків гостей Арт-галерея ковальства з'являться численні нові записи рівнян і гостей міста, які, завдяки натхненній праці Ніни Кроки та її однодумців-ковалів, долучаються до Прекрасного.
До теми:
Успішні жінки Рівненщини: Ніна Крока – жінка, що перетворює метал на красу
Організатор фестивалю ковальства «Металеве серце України» Ніна Крока: Ми зшили Україну металевими нитками [+Відео]
25: творці Незалежності. "Металеве серце України": коли людина стає творцем, а Рівне - чарівним
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
арт-галерея, Підсумки року-2016, підсумки року 2016, ковальство, фестиваль ковалів, фестиваль ковальського мистецтва, фестиваль ковальства, металеве серце України, Рівнебудпостач, Ніна Крока
Як швидко очистити ручки газової плити від жиру: простий і дієвий метод
![](/images/articles/2/small/1739717740.jpg)
Ручки газової плити часто стають осередком жирових забруднень, оскільки їх очищення не завжди входить до списку регулярних завдань.
переглядів: 145
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 392
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 324
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 513
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 500