«Беркут» бив журналістів на Майдані, аби не знімали, що там відбувається, – висновок Генпрокуратури
Також Генпрокуратура повідомляє, що в ході досудового розслідування допитані співробітники ПМОП «Беркут» заперечили застосування заходів фізичного впливу і нібито не знають, хто проявляв там насильство (представники якого підрозділу).
У відомстві визнають, що для уникнення опізнання і кримінальної відповідальності, спецпризначенці на Майдані використовували «підшоломники як маску для обличчя».
«В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що під час вказаних подій на Майдані Незалежності, з метою подальшого висвітлення інформації про події, здійснювалося фотографування та відеозапис окремими журналістами. Однак, співробітниками ПМОП «Беркут», з метою недопущення фіксації журналістам подій, що відбувалися на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик, а також причетних до цих подій співробітників «Беркуту», чинилися перешкоди у професійній діяльності, незважаючи на пред’явлення журналістами редакційних посвідчень», – зазначається в листі Генпрокуратури.
Також відомство повідомляє, що воно збирає дані про постраждалих журналістів на Майдані та потребує фото- і відеодоказів побиття співробітників ЗМІ. Досудове розслідування здійснюється Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.
Нагадаємо, що Національна спілка журналістів України спільно з Міжнародною федерацією журналістів ведуть кампанію боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Зараз НСЖУ контактує з кожним представником медіа, щодо яких було вчинене насильство або грубе перешкоджання професійній діяльності, починаючи з подій кінця 2013 року. За даними аналітичного звіту НСЖУ за період листопад-грудень 2013 року було побито 73, а у січні 2014р. – 103 вітчизняних і іноземних журналіста.
До теми:
«Не вірю, що хтось буде покараний», – журналісти, яких бив «Беркут»
Більше 70 журналістів побито три роки тому, а винні й досі не покарані
Побиття журналістів "Рівне 1": коментарі рівнян у соціальних мережах

Новини України та світу, злочини проти журналстів, журналісти, НСЖУ, Національна спілка журналістів України
Українські шпажистки — чемпіонки світу серед юніорок у командній першості

Збірна України з фехтування на шпагах у складі Емілі Конрад, Аліни Дмитрук, Анни Максименко та Валерії Білоус-Гріджак здобула золоту медаль юніорського чемпіонату світу, який проходив у китайському місті Усі.
переглядів: 167
У Києві напали на Юрія Макарова: відомого журналістка ударили ножем

Увечері 16 квітня в Києві зазнав нападу виконавчий продюсер Суспільного Мовлення, відомий журналіст Юрій Макаров. Невідомий поранив його ножем.
переглядів: 205
Нічна атака на Дніпро: троє загиблих, серед них дитина, десятки поранених

Увечері 16 квітня російські війська здійснили масовану атаку ударними безпілотниками по території України. Одним із головних цілей став Дніпро, де внаслідок ворожого удару загинули троє людей, зокрема дитина. Ще 30 осіб отримали поранення, серед яких — четверо дітей.
переглядів: 218
У Рівному оголосили День жалоби за жертвами ракетного удару по Сумах

14 квітня в Рівненській громаді оголошено День жалоби в пам’ять про загиблих під час трагедії в Сумах.
переглядів: 597
Кількість постраждалих від рашистського удару по Сумах наблизилася до сотні (+ВІДЕО)

Сьогодні, 13 квітня, рашистські війська завдали невиправданого і підступного масованого удару по місту Суми, внаслідок чого постраждала велика кількість цивільного населення.
переглядів: 654