«Беркут» бив журналістів на Майдані, аби не знімали, що там відбувається, – висновок Генпрокуратури
Також Генпрокуратура повідомляє, що в ході досудового розслідування допитані співробітники ПМОП «Беркут» заперечили застосування заходів фізичного впливу і нібито не знають, хто проявляв там насильство (представники якого підрозділу).
У відомстві визнають, що для уникнення опізнання і кримінальної відповідальності, спецпризначенці на Майдані використовували «підшоломники як маску для обличчя».
«В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що під час вказаних подій на Майдані Незалежності, з метою подальшого висвітлення інформації про події, здійснювалося фотографування та відеозапис окремими журналістами. Однак, співробітниками ПМОП «Беркут», з метою недопущення фіксації журналістам подій, що відбувалися на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик, а також причетних до цих подій співробітників «Беркуту», чинилися перешкоди у професійній діяльності, незважаючи на пред’явлення журналістами редакційних посвідчень», – зазначається в листі Генпрокуратури.
Також відомство повідомляє, що воно збирає дані про постраждалих журналістів на Майдані та потребує фото- і відеодоказів побиття співробітників ЗМІ. Досудове розслідування здійснюється Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.
Нагадаємо, що Національна спілка журналістів України спільно з Міжнародною федерацією журналістів ведуть кампанію боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Зараз НСЖУ контактує з кожним представником медіа, щодо яких було вчинене насильство або грубе перешкоджання професійній діяльності, починаючи з подій кінця 2013 року. За даними аналітичного звіту НСЖУ за період листопад-грудень 2013 року було побито 73, а у січні 2014р. – 103 вітчизняних і іноземних журналіста.
До теми:
«Не вірю, що хтось буде покараний», – журналісти, яких бив «Беркут»
Більше 70 журналістів побито три роки тому, а винні й досі не покарані
Побиття журналістів "Рівне 1": коментарі рівнян у соціальних мережах
Новини України та світу, злочини проти журналстів, журналісти, НСЖУ, Національна спілка журналістів України
СЗЧ можуть повернутися на службу до 1 березня
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який продовжує термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини. Тепер у них є можливість повернутися до 1 березня 2025 року.
переглядів: 153
Сили оборони України ударили по ключовим об'єктам окупантів
У ніч на 21 січня безпілотники Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдруге за тиждень атакували нафтобазу «Ліскінська» у Воронезькій області Росії.
переглядів: 201
Більше півтори тисячі рашистів зустрілися із власною смертю
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили нові дані про втрати ворога.
переглядів: 170
СБУ заявило, що головний психіатр ЗСУ розбагатів на понад 1 млн доларів США
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК. Він вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби.
переглядів: 216
Скрамбл: простий та швидкий американський сніданок
Скрамбл – це ідеальний варіант для тих, хто цінує швидкість і смак.
переглядів: 282