За чотири роки зареєстровано 645 кримінальних проваджень за перешкоджання діяльності журналістів, - ГПУ
Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит інформагентства «Українські Новини», яка є у розпорядженні Національної спілки журналістів України.

Статистика фіксує тенденцію - після трагічних подій під час Євромайдану кількість кримінальних справ за перешкоджання роботі журналістів не знижується. Якщо після «гарячих» 2013 і 2014 років, коли було зареєстровано 182 і 152 таких справи, в 2015 році цей показник упав до 120. То вже в 2016 році знову зріс до 176, а тільки за один місяць січень 2017 року зареєстровано ще 15 таких справ.
- Ці цифри є статистичним доказом тривожної ситуації з безпекою журналістів в країні, - наголошує в.о.голови НСЖУ Сергій Томіленко. – Системна безкарність призводить до того, що побиття, агресія, загалом перешкоджання професійній журналістській діяльності є прийнятним у суспільстві. І навіть якщо вказувати, що статистика зростає, бо силовики її не приховують і реєструють всі звернення, ми говоримо про очевидний дефіцит – відсутні прецеденти покарання за порушення прав журналістів.
Порушення прав журналістів та безкарність за ці злочини в Україні, як наголошують в НСЖУ, викликають надзвичайну стурбованість Міжнародної федерації журналістів та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.
До теми:
«Не вірю, що хтось буде покараний», – журналісти, яких бив «Беркут»
Більше 70 журналістів побито три роки тому, а винні й досі не покарані
Резонансне вбивство журналіста: за три роки у справі Веремія – більше питань, ніж відповідей
Джерело фото: http://detector.media/community/article/121055/2016-11-30-rozrobleno-rekomendatsii-shchodo-pripinennya-bezkarnosti-za-zlochini-proti-zhurnalistiv-v-ukraini/

журналісти, Новини України та світу, новини України, Національна спілка журналістів України, Сергій Томіленко, НСЖУ, злочини проти журналістів
Нічна атака на Львів: які наслідки та скільки постраждалих

У ніч на 12 липня у Львові пролунали вибухи — місто стало мішенню для чергової ракетно-дронової атаки. Внаслідок обстрілу зафіксовано численні руйнування, пожежу та постраждалих.
переглядів: 136
У Чернівцях внаслідок атаки ворога є загиблі та поранені

У ніч на 12 липня російські війська вкотре атакували цивільну інфраструктуру в різних регіонах України. Одним із епіцентрів обстрілу стали Чернівці — за підтвердженими даними, там є загиблі. Постраждалі також зафіксовані в інших областях.
переглядів: 225
Хто може залишитися без спадщини: в яких випадках ви втратите права

Здається, що право на спадщину — це гарантія, особливо для найближчих родичів. Проте українське законодавство містить низку положень, згідно з якими певні особи можуть бути усунені від права на спадкування — навіть якщо вони є прямими спадкоємцями.
переглядів: 319
Київ запускає систему перехоплення ворожих дронів у межах проєкту «Чисте небо»

У столиці розпочинають реалізацію повноцінної системи перехоплення безпілотників, яка має підсилити захист міста від атак дронів-камікадзе.
переглядів: 375
У Польщі вперше відзначають День пам‘яті жертв “геноциду, скоєного ОУН та УПА”

Сьогодні, 11 липня, у Польщі вперше офіційно відзначають нове державне свято — Національний день пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої. Дата приурочена до роковин кульмінації Волинської трагедії 1943 року.
переглядів: 343
Реклама