Резонансне вбивство журналіста: за три роки у справі Веремія – більше питань, ніж відповідей
Винні і у вбивствах журналістів, і у інших злочинах проти працівників медіа, що сталися в цей період, досі не покарані, - наголошує в.о.голови НСЖУ Сергій Томіленко.
Найбільш гучною справою лютого є вбивство В’ячеслава Веремія. Справу не можуть довести до кінця уже 3 роки.
Підозрюваного у причетності до вбивства Юрія Крисіна (він обвинувачується в тому, що в складі «тітушок» бив журналіста Веремія бейсбольною битою на перетині вулиць Великої Житомирської та Володимирської 18 лютого 2014 року) суд системно звільняє з-під варти, навіть попри скоєння ним після подій Майдану ще двох злочинів (в одному випадку його вина вже встановлена судом, в іншому він наразі підозрюваний).
- Цій особі інкримінується хуліганство. Справу перекваліфіковано з умисного вбивства. Обставини справи і все слідство побудоване більше на свідченні обвинуваченого. Крисіну інкримінується напад на В’ячеслава Веремія і в розумінні слідства він є також головним свідком у справі вбивства журналіста, – коментує НСЖУ керівник Адвокатської дорадчої групи Віталій Титич.
В той же час, Крисін дав покази, що постріл з пістолета у В’ячеслава Веремія здійснив громадянин Джалал Алієв (житель Горлівки, – ред.)
– Проте з наявних матеріалів, і з того, що видно у справі (а було багато відео), однозначно не можна стверджувати, що це поранення смертельне, і воно призвело до смерті В’ячеслава. Це теж доволі цікавий момент, який залишися недосліджений належним чином, – каже пан Віталій.
Також, за його словами, кваліфікація як хуліганство не відповідає реальним обставинам і навіть самим свідченням, які надавав Крисін.
– Тому ключова вимога до прокуратури, яка сформульована – це зміна обвинувачення. Він щонайменше має бути звинувачений у перешкоджанні мирним зібранням громадян, яке він здійснював шляхом хуліганських нападів, – наголошує адвокат.
Правозахисниця, координатор «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак, яка стежить за розслідуванням вбивства В’ячеслава Веремія, зауважує: Крисін – досить «цікава» фігура, бо саме через нього закрили судовий процес від громадськості.
– Спершу йому змінили запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт, бо нібито йому загрожувала небезпека у СІЗО. Потім захист подав клопотання про те, щоб його відпустити під особисті зобов’язання. Крисін дійсно може багато знати «зайвого», але чи це привід, щоб звільняти його з-під варти, а головне – закривати від суспільства одну із ключових майданівських судових справ? – коментує Марія Томак.
У цій справі, каже правозахисниця, дуже багато питань без відповідей. Зокрема, і те, хто стоїть за Крисіним, якому системно вдається «вийти сухим із води», і кому потрібно, аби слухання відбувалися в закритому режимі.
Справа убивства В’ячеслава Веремія, як і Павла Шеремета у 2016 році, перебуває на громадському контролі Міжнародної федерації журналістів, яка спільно з Національною спілкою журналістів України проводить нині кампанію боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. За оцінками вітчизняних і міжнародних експертів рівень захищеності журналістів від фізичної агресії в Україні є неприпустимо низьким.
До теми:
«Беркут» бив журналістів на Майдані, аби не знімали, що там відбувається, – висновок Генпрокуратури
«Не вірю, що хтось буде покараний», – журналісти, яких бив «Беркут»
Більше 70 журналістів побито три роки тому, а винні й досі не покарані
Сергій Томіленко, Національна спілка журналістів України, НСЖУ, журналісти, злочини проти журналістів
Відомий київський фотограф-педофіл проведе майже 13 років за гратами
Відомого київського фотографа Олександра Ктиторчука засудили до 12 років і 10 місяців позбавлення волі за систематичні зґвалтування та розбещення малолітніх дівчат.
переглядів: 274
В Україні посилили відповідальність за недопуск до укриттів: що зміниться
Верховна Рада України ухвалила новий закон, який суттєво посилює відповідальність за порушення вимог щодо утримання та експлуатації укриттів. Це рішення було прийнято з метою забезпечення безпеки громадян та покращення стану захисних споруд.
переглядів: 190
Коли українці отримають виплати ВПО у січні 2025 року: роз'яснення від Мінсоцполітики
У січні 2025 року українці, серед яких внутрішньо переміщені особи (ВПО), отримають державні виплати.
переглядів: 448
Прикордонника на Закарпатті викрили на хабарі
На Закарпатті правоохоронці затримали прикордонника, який за гроші допомагав переправляти осіб призовного віку через державний кордон.
переглядів: 774
Завтра польські фермери знову планують акцію протесту
У п’ятницю, 3 січня, у Варшаві заплановано масштабний протест польських фермерів, організований низкою аграрних об’єднань. Захід під гаслом «5 x STOP» спрямований проти політики Європейського Союзу, зокрема дій його лідерки Урсули фон дер Ляєн.
переглядів: 882