“Пасха для померлих”: як поводитися на кладовищах у поминальні дні
Одні господині традиційно печуть на Пасху побільше і залишають невеликі пасочки та крашанки (або навіть найкращу та найбільшу, ще й свячену), щоб у Провідну неділю чи інший день покласти їх на рідні могилки.
Інші знову печуть та фарбують свіжі, а також варять коливо — спеціально для поминання померлих на Батьківський день, Радоницю.
А деякі молоді жіночки навіть запитують у соцмережах і шукають в інтернеті, чи є рецепти "пасок для померлих", - щоб було простіше і дешевше. Мовляв, це все одно ніхто не буде їсти ((
За старою традицією згодом пасочки та крашанки можуть забирати діти та жебраки, промовивши молитву за померлого. Але на жаль, не завжди так буває... Дуже часто після Проводів на кладовищі “хазяйнують” бродячі собаки та базхатченки, які розкидують і розтоптують священний хліб, розбивають крашанки об надгробки. Дехто навіть кришить пироги та печиво на могилі, щоб прилітали пташки...
Взагалі-то, звичай кришити й залишати на могилках їжу - язичництво. Церква цьому не учить. Кажуть, цей звичай поширився з часів СРСР, коли людей переслідували за віру, коли одні не могли вільно піти в церкву й помолитися, а інші просто забули, як правильно вшанувати пам'ять спочилих батьків...
– Особливі дні поминання померлих є впродовж року, – пояснює настоятель парафії "Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії" у Рівному протоієрей Василь ПРИХОДЬКО. - Хоча на особистій молитві вранішній ми повинні згадувати за упокій своїх рідних та близьких, які спочили. На наступну неділю після Великодня ми йдемо на кладовище і там молимося. Так церква підводить нас до того, що життя є тут і у вічності. Людина в цьому житті не може минути двох речей – смерті та суду Божого. Тому церква на цьому наголошує і просить згадувати у молитвах тих, хто помер. Не треба на цвинтарі пити, накривати стіл, там треба молитися щиро.
Мертвих треба пом`янути добрим словом, щирою молитвою, прибрати могилку, поставити свічку в церкві, замовити панахиду, зробити пожертву на бідних та сиріт...
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Провідна неділя: як рівнянам правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]
Які квіти краще нести на кладовище?

молит, новини Рівного, кладовища, церква, Пасха, могили, поминальна неділя, Проводи
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 514
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 266
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 809
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 319
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 423