Коли українці побачать мінімалку у 4200 грн та хто за неї заплатить
Зараз з фіскальної точки зору у держави немає можливості підвищити мінімальну зарплатню. Передбачалося, що рішення підвищувати чи не підвищувати мінімальну заробітну плату буде прийняте за результатами першого кварталу.
Андрій Рева: Підстави для підвищення мінімальної зарплати є вже сьогодні
Зрозуміло, що тоді Мінфін був дуже обережним, а зараз є навіть ще обережнішим, тому що грошей на втілення цього плану фактично немає. Мінсоцполітики ж, з іншого боку, підтримує підвищення.
І тут виникає проблема. Зростання заробітної плати, звичайно, генерує додаткові доходи до бюджету у формі єдиного соціального внеску, але водночас потрібно пам’ятати, що цей додатковий дохід буде менший, аніж видатки бюджету на підвищення мінімалки.
Хіба що у нас буде підвищено мінімальну заробітну плату, але не буде підвищено відповідно ставки інших працівників, зарплати яких є вищими за мінімалку. Таке зниження диференціації заробітних плат не є дуже добрим ані для освіти, ані для охорони здоров’я.
Графік 1. Мінімальна зарплата на початку кожного року, у цінах грудня 2017-го

Тому, на мою думку, зараз можливості підвищити мінімальну заробітну плату немає. Єдине, що може бути зроблене, аби виконати політичну обіцянку, це ухвалення рішення про підняття мінімалки у листопаді або грудні. Колись ми це вже проходили. Тобто за результатами першого кварталу підвищена мінімальна зарплата, але підвищена не з другого півріччя, а з кінця року.
Як підвищення мінімальної зарплати впливає на ринок праці
Таким чином трохи нівелюється ефект на бюджет і, крім того, це дає можливість бізнесу підготуватися до такого рішення. Річ у тому, що бізнес закладав 3723 мінімальну зарплату, якщо ж її підвищать до 4200, це додаткові видатки на оплату праці, особливо для того, хто використовує тарифну сітку.
Отже, щоб нівелювати негативні впливи, може бути прийняте політичне рішення про підвищення «мінімалки» з кінця року.
Вплив такого підвищення на пересічного українця досить важко оцінити. Наприклад, минулого року зарплату підняли дуже суттєво — вдвічі. Це призвело до додаткового споживання та росту доходів, проте одночасно призвело і до зростання інфляції.
Наскільки 4100 порівняно з 3723 вплине на інфляцію — це потребує додаткових розрахунків. Можна поцікавитися у Нацбанку, проте прогноз, який вони нещодавно презентували, включає підвищення мінімальної зарплати з другого півріччя.
Чого чекати від підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн?
Проблема в тому, що перший квартал виявився гіршим, ніж очікувалося (бюджет отримав на 6,1 млрд менше, ніж було закладено). Якщо ситуація не вирівняється найближчим часом, виникне питання, як країні взагалі профінансувати підвищення «мінімалки».
Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник/координатор проектів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
Джерело: Держстат, rada.zakon.ua, оцінки VoxUkraine
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

підвищення зарплати, оплата праці, висока зарплата, зарплата, мінімалка, робота, споживач
Маринад для курячих гомілок: 3 секрети соковитого м'яса

Запечені курячі ніжки – це завжди чудовий вибір для трапези. Ключовий момент – це маринад, який використовується для курки. Маринад для гомілок – ідеальний помічник, коли потрібно приготувати щось оперативне і неймовірно апетитне
переглядів: 120
Зробіть життя вашого котика різноманітним разом з харчуванням від Delickcious!
Ваш котик заслуговує на смак та різноманіття! З харчуванням від Delickcious ви зможете перетворити кожен прийом їжі на щось по-справжньому особливе. Досліджуйте нові смаки разом зі своїм домашнім улюбленцем і даруйте йому те, що робить його життя яскравішим! Ознайомтесь з пропозиціями за посиланням – https://delickcious.ua/koti/vologijj-korm.
переглядів: 168
Салат з буряком і сиром фета: рецепт корисного і смачного сніданку

Після насичено гастрономічних свят особливо хочеться з'їсти простого і корисного.
переглядів: 169
Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 377
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 289