Українських полонених моряків і далі утримуватимуть за гратами
Всіх інших полонені - до 24 липня.
Останнім запобіжний захід обирали Богдану Небилиці, Юрію Будзилу, Володимиру Лісовому, Юрію Без’язичному, Олегу Мельничуку.
Арешт продовжили і Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгену Семидоцькому, Сергію Цибізову.
фото: Громадське
Під вартою також залишили Володимира Терещенка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Андрія Шевченка, Дениса Гриценка, В’ячеслава Зінченка, Михайла Власюка, Андрія Драча, Віктора Беспальченка, Владислава Костішина, Володимира Варимеза, Сергія Чулибі.
В ефірі телеканалу Прямий, адвокат Ілля Новіков заявив, що процес утримання може затягнутися доволі довго.
25 листопада 2018, росіяни напали на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Напад на українські кораблі здійснили, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Росія полонила 24 українських моряків серед яких були і поранені.
Українська сторона заявляє, що українські моряки на собі відчули аж шість видів насилля. Як зазначив заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов російські прикордонники "відпрацьовували" на українських моряках стрілецькі навички.
За словами начальника слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишова, українці не зазнавали кульових поранень.
Серед полонених моряків - старший матрос, який служив на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», військово-морських сил України Андрій Оприско, випускник НУВГП.
В середині січня 2019 року суд РФ прийняв рішення продовжити строк тримання українських моряків під вартою до 24 та 26 квітня 2019 року.Зате на суді вони змогли зустрітися з родичами.
Також за словами Людмили Денісової, їй стало відомо про можливе переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування.
За процесуального керівництва Військової прокуратури Південного регіону України та оперативного супроводження одного із управлінь ГУ ВКР ДКР СБУ, слідчими УСБУ в Одеській області, 16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям Російської Федерації.
До цього 27 листопада минулого року, військова прокуратура повідомила про підозру 8 військовослужбовцям РФ.
Перед цим, 8 лютого 2019 року, відбулися слідчі дії за участю військовополонених: Романа Мокряка, Богдана Небилиці, Володимира Лісового та Юрія Будзила.
Як повідомляла українська омбудсмен Людмила Денісова, що двоє поранених військовополонених Андрій Ейдер та Андрій Артеменко пройшли медичне обстеження у лікарні, де їм також було надано консультації лікарів-спеціалістів. Стан хлопців оцінюється як нібито задовільний.
Українському моряку Василю Сороці нарешті зробили операцію на пораненій руці. Про це у мережі Фейсбук написав Сергій Бадамшин.
30 березня, Російські слідчі ознайомили адвокатів і трьох полонених українських моряків РФ з постановами про призначення нової технічної експертизи.
Капітан катеру "Бердянськ" став прикладом мужності та виконання військогово обов’язку.
Сьогодні, 18 квітня, українські моряки знаходяться 145 днів у російському полоні.
Азовське море, суд над моряками, суд, полонені моряки, моряки, Росія, Україна, Новини України та світу
Велика Британія таємно відправила Україні ракети «Storm Shadow» для ударів по росії
Кілька тижнів тому Велика Британія таємно передала Україні партію ракет «Storm Shadow».
переглядів: 80
У росії загинув військовий з Рівненщини
У Росії загинув уродженець Рівненщини, житель селища Рафалівка Михайло Серховець, який служив радіотелефоністом 2 стрілецької роти в/ч А3425.
переглядів: 970
У західних регіонах стартує проект підтримки психічного здоров’я для переселенців
У західних регіонах України розвивають новий проект, спрямований на надання комплексної психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам із Донецької області.
переглядів: 305
СБУ у Харкові затримала клірика УПЦ (МП) за шпигунство на користь рф
Служба безпеки України затримала настоятеля одного з храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у співпраці з російськими спецслужбами.
переглядів: 314
Українські рапіристки вибороли історичне срібло Кубка світу в Тунісі
24 листопада стало визначним днем для українського фехтування. Команда рапіристок у складі Дарії Миронюк, Аліни Полозюк, Ольги Сопіт і Катерини Буденко здобула срібні медалі на етапі Кубка світу в Тунісі. Це лише друга командна нагорода в історії української жіночої рапіри на цьому рівні.
переглядів: 444