07.09.2019, 09:00

Працевлаштування осіб передпенсійного віку

Квоти для підприємств і вікова дискримінація в оголошеннях та рекламі про вакансії.
В Україні підприємства зобов’язані працевлаштовувати осіб передпенсійного віку.

У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, з нього стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань праці.

Так, на підприємства, установи та організації, у яких штатна кількість становить від 8 до 20 осіб, поширюється вимога про виконання квоти, відповідно до якої установлюється квота в розмірі не менше ніж 1 особа у середньообліковій кількості штатних працівників, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

Вимога щодо встановлення квоти у розмірі 5% середньооблікової кількості штатних працівників за попередній календарний рік поширюється на підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.

Передусім це стосується 50-річних та старших людей, яким до виходу на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

Таким чином, якщо на підприємстві штатна чисельність від 8-20 працівників, то один із цих працівників повинен бути старше за 50 років.

Для підприємств із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота 5% на працевлаштування людей, яким до пенсії залишилось менш як 10 років.

Натомість підприємства, де чисельність працівників менше 8 осіб, не зобов’язані брати на роботу людей передпенсійного віку.

До того ж закон забороняє висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру, зокрема й вікові обмеження, в оголошеннях (рекламі) про роботу та під час проведення добору працівників, а також вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя, пише "Судово-юридична газета". 
Щасливе Рівне