Як виростити моднійшу мікрозелень: поради від фахівця з Рівного
Мікрогрін – це невеликі паростки овочів, зелені і трав, які збирають і вживають в їжу після 7-14 днів від початку посіву. Має більш виражені смаки, які несуть в собі дорослі рослини. Вчені проводили дослідження та довели, що в паростках міститься в 5 разів більша концентрація вітамінів, каротиноїдів і мікроелементів, ніж в їх стиглих екземплярах.
В мікрозелені майже всіх вирощуваних культур сконцентрована добова норма вітаміну С, фосфора, заліза, магнію і кальцію, а також цілий комплекс вітамінів D, B, PP, E, A, K.
Ця справа не є затратною по часу, особисто в мене на вирощення зелені йде від 1.5 до 3 годин на день. Автоматичних стелажів я ще не встановлював, з автополивом. Намагаюся все робити в ручну, бо отримую від цієї роботи задоволення та якийсь гармонійний душевний стан.
Для вирощення мікрогріну вам потрібний лоток з отворами та піддон в який буде зливатися лишня волога ну і саме головне це хороше, якісне не оброблене насіння. З багатьма насіннями пробував працювати, багато нашого магазинного і базарного насіння просто пліснявіє. Потрібно обирати чисте без лишнього сміття насіння, без ознак оброблення хімією. Можна вирощувати як на субстраті так і без. Добре підходять лляні тканини, мішковина, вата, марля. Особисто моя рекомендація це кокосовий субстрат, він гарно тримає вологу та тепло. Коріння в ньому дуже комфортно себе почуває. Якщо ж без субстрату способом гідропоніки, то для цього треба більше часу і уваги.
Серед плюсів – здатність до очищення організму від шлаків та токсинів, омолодження клітин та покращує імунітет. Позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт та обмінні процеси нашого організму. Якщо вживати його на протязі декількох місяців, можна схуднути без шкоди для здоров’я.
Зелень має хороший тонізуючий еффект, наділяє енергією, бадьорить. Містить в собі багато білка, можна використовувати як альтернативу різним енергетикам.
За повідомленням груп APRICOT. RV у мережі Фейсбук, facebook.com/groups/174324050240515/.
Дізнайтеся, м'ясо якої птиці вибрати? Уяви себе баристою – як приготувати класну заварну каву вдома.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 222
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 286
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 454
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 487
Як у Рівному підписати декларацію з сімейним лікарем?
![](/images/articles/2/small/1739362543.jpeg)
Підписати декларацію з лікарями «первинки» в закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради може кожен, хто ще не встиг це зробити.
переглядів: 419