09.06.2020, 19:00

ВООЗ змінила вказівки на протилежні - носити маски варто всім здоровим

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оновила свої вказівки і тепер рекомендує урядам просити всіх носити тканинні (не медичні) маски для обличчя в громадських місцях, щоб допомогти зменшити поширення коронавірусу.
Згідно з новими рекомендаціями, тканинні маски рекомендується носити там, де вірус широко поширюється, але при цьому утруднене дистанціювання. Наприклад, у громадському транспорті та магазинах. Про це йдеться у Twitter ВООЗ.

У всесвітній організації повідомили, що отримали нові результати наукових досліджень, які вказують на те, що тканинна, немедична маска може стати бар'єром для потенційно інфекційних крапель.

Захисні маски незабаром стануть нормою життя?

«Маски самі по собі не захистять вас від COVID-19", - сказав днями генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус.

ВООЗ підкреслила, що маски для обличчя є лише одним із низки інструментів, що здатні знизити ризик передачі коронавірусу, і не повинні створювати помилкове відчуття захисту.

Як правильно носити саморобну маску з тканини (ПОРАДИ)

Також однією з новацій ВООЗ стала вимога носити маски для всіх лікарів та працівників медустанов незалежно від того, чи взаємодіють вони з зараженими коронавірусом.

Відзначається, що в якісних масок має бути три шари різних матеріалів.

Раніше ВООЗ заявляла, що не має достатньо доказів щодо ефективності використання масок для здорових людей, а рекомендувала носити медичні маски людям, які хворі, й тим, хто їх доглядає.

ДО ТЕМИ:
Коронавірус і світ: ВООЗ оголосила про пандемію

ВООЗ розвінчує найбільш популярні міфи про коронавірус

Як зробити медичну маску своїми руками – 12 способів (+ВІДЕО)

Інструкція від ВООЗ: як правильно дезінфікувати руки спецзасобами