Ми у Facebook
05.12.2020, 16:32

Кому можуть довіряти мешканці Рівненщини під час пандемії COVID 19?

Віруси паніки та страху – набагато небезпечніші за COVID-19. Вони виникають через брак достовірної інформації у людей. Особливо спекулюють на цьому псевдоексперти. Вони поширюють неправдиву інформацію, цим самим нагнітають ситуацію довкола коронавірусу у суспільстві.
Щоб не стати жертвою фейку, важливо довіряти офіційним та перевіреним відомостям. Одним із джерел, де можна їх знайти – це вебсайт Рівненської облдержадміністрації. Пропонуємо найактуальнішу інформацію про коронавірус у Рівненській області.

зображення з rv.gov.ua
зображення з rv.gov.ua


COVID-19 статистика – достовірна, відкрита та доступна для кожного жителя Рівненщини

Інформація про хворих на COVID-19 на Рівненщині – відкрита та доступна для кожного жителя Рівненщини. Щодня вона публікується на офіційному вебсайті Рівненської облдержадміністрації та Фейсбук-сторінці установи.

Це офіційна та точна інформація!

Її подають обласний лабораторний центр та центр громадського здоров’я. Ці установи мають усі можливості для проведення ПЛР та ІФА-тестування та остаточного встановлення діагнозу коронавірусу.

«Рівненщина протягом всього періоду пандемії стабільно входить у трійку лідерів в Україні за обсягами тестування в перерахунку на кількість населення. Наразі наявні лабораторні потужності вдвічі перевищують обсяги зразків, що доставляються до лабораторій. У результаті маємо високий рівень реєстрації хворих на коронавірусну хворобу. При цьому показники смертності від цієї недуги – найнижчі в країні», - підкреслює головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Загалом статистика дає повні відомості про ситуацію з COVID-19. Вона включає блоки: кількість захворілих у розрізі міст та районів, жителів Рівненщини, які видужали, померлих людей.

Статистика ґрунтується на офіційних відомостях лаборантів, лікарів та усіх спеціалістів, які причетні до встановлення діагнозу COVID-19, лікування, а також смерті.

«У лікарів немає жодної зацікавленості міняти одну причину смерті на іншу. Щоб коментувати правильність чи помилковість рішення лікаря, людина, як мінімум, повинна мати медичну освіту. Слід відмітити, що пацієнти з коронавірусною інфекцією помирають саме від ускладнення через супутні хвороби», - наголосив головний санітарний лікар Роман Сафонов.

зображення з rv.gov.ua
зображення з rv.gov.ua


Лікарні лише наполовину заповнені хворими з COVID-19, тому місця для госпіталізації є

На Рівненщині відсутні лікарні, у яких немає місця для пацієнтів з COVID-19. Нагадаємо, на сьогодні допомогу надають 15 закладів. Пацієнтів лікують не лише в реанімаціях, а й в інфекційних та перепрофільованих відділеннях. На сьогодні у закладах розгорнули 1676 ліжко-місць.

Загалом в лікарнях перебуває 758 ковід-хворих, тобто заклади заповнені лише наполовину.

Варто відмітити, що найвищу захворюваність фіксують в Рівному. Це зумовлене тим, що в обласному центрі концентрація проживання мешканців висока – тут живе майже третина населення області.

У зв’язку з цим, найбільше зайнятих ліжок хворими на COVID-19 спостерігається у Рівненській міській лікарні № 2. Тому пацієнти госпіталізуються до іншого закладу – Рівненської міської лікарні.

Щоб зменшити навантаження на ці заклади, найближчим часом планується розгорнути ще 120 ліжок на базі Рівненської обласної клінічної лікарні.

В цілому показник заповненості пацієнтами лікарень не дотягує до 50 %. Це свідчить про те, що у резерві наших медзакладів є половина місць, які можуть приймати хворих на COVID-19. Така позитивна тенденція взаємозалежна від організації маршруту пацієнта. Його направляють туди, де є місце. І лікують рівно стільки, скільки необхідно до повного одужання.

«У хворих на COVID-19 вражаються легені. Це дуже серйозно. Тому ми лікуємо пацієнтів та виписуємо лише тих, хто має нормальну температуру, сатурацію, тобто нормальний рівень насичення киснем артеріальної крові. Хворих людей ми не виписуємо», - наголошує головний лікар Рівненської центральної міської лікарні Євген Кучерук.


зображення з rv.gov.ua
зображення з rv.gov.ua


Кисню вистачає усім пацієнтам з COVID-19

Рівненщина зустріла пандемію з 10 кисневими точками у лікарнях. Наразі їх 724. На сьогоднішній день вони подають кисень для 334 пацієнтів, хворих на COVID-19. Тобто більше половини ліжок із підведеним киснем залишаються вільними.

Можна впевнено сказати, що наразі лікарні Рівненщини мають достатньо ресурсу, щоб забезпечити кисневою терапією тих, хто її потребує.

Зокрема, головний лікар Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк розповідає, що заклад має достатньо кисневих точок, щоб забезпечити терапією пацієнтів:

«У лікарні розгорнули 175 ліжок для хворих на COVID-19, з них 73 – підключені до кисню. На сьогодні ми маємо 24 киснезалежних пацієнтів. Тобто використовується лише третина точок».

зображення з rv.gov.ua
зображення з rv.gov.ua


Як повідомляють в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА, пік захворюваності на COVID-19 прогнозується на січень-лютий. До цього часу у лікарнях мають підключити до кисню 80% ковід-ліжок. Тому за місяць кисневих точок буде у понад два рази більше.

У листопаді цього року вже закуплено 100 кисневих концентратори для лікарень Рівненщини, завдяки яким додатково розгорнуто ще 140 кисневих ліжок.

Також на Рівненщину надійшли додаткові 14 мільйонів гривень на забезпечення лікарень киснем. Гроші спрямують на обладнання ще понад 1 200 кисневих точок у лікувальних закладах області, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам на коронавірус.

Головне завдання – це забезпечення 80 % ліжок киснем.

У Рівненській області вистачає медперсоналу для надання допомоги хворим на COVID-19

За словами керівника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олега Вівсянника, на сьогодні 2800 медичних працівників Рівненщини залучені до надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Вони працюють в цілодобовому режимі.

зображення з rv.gov.ua
зображення з rv.gov.ua


Загалом пацієнтів госпіталізують до 15 лікувально-профілактичних закладів з ліжковим фондом у понад 1600 місць. Їх доставляють 1400 працівників екстреної медичної допомоги. Щодня в середньому 90 бригад надають медичну допомогу жителям області, приймається понад 700 викликів щоденно, здійснюється більше 500 виїздів.

Національною службою охорони здоров’я здійснюється постійне фінансування лікувально-профілактичних закладів, що лікують коронавірус. У всіх цих установах є необхідні медичні препарати згідно національного переліку та протоколів надання медичної допомоги. Робота над тим, аби кожен пацієнт отримав якісну та кваліфіковану медичну допомогу, триває.

За повідомленням з прес-служби Рівненської ОДА.

Дізнайтеся, скільки вагітних ковід-пацієнток на Рівненщині. "Карантин вихідного дня" покращив епідситуацію на Рівненщині.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ