Подати
оголошення

16.04.2021, 18:21

Стало відомо, скільки ще часу Росія стягуватиме війська до кордонів з Україною

зображення з ukrinform.ua

Розгортання особового складу ЗС Російської Федерації на кордоні з Україною може тривати до 20 квітня.
Таку заяву зробив начальник Головного управління розвідки Міноборони полковник Кирило Буданов під час засідання парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Російські війська наразі зосереджені на полігонах "Опук" та "Ангарський" у тимчасово окупованому Криму та на військових полігонах "Клинці" і "Погоново" у Брянській та Воронезькій областях.

Неподалік кордону України загалом розгорнуто 47 батальйонно-тактичних груп противника. З них на Орловсько-Воронезькому напрямку — 15 груп, Донському — 12, Кримському — 20, а до кінця квітня очікується збільшення угруповань ще на 9.

Буданов додав, що на згаданих напрямках противник нарощує систему управління військами, розгортає польові та повітряні пункти управління.

Авіаційну підтримку наразі здійснюють сили та засоби 4 та 6 армій військово-повітряних сил та ППО, а також морська авіація Чорноморського флоту.

Під час виступу очільник розвідки поінформував, що загальна чисельність російських літаків тактичної авіації становить 330 одиниць та 240 вертольотів. Крім того, він не виключає залучення авіації повітряно-космічних сил ЗС РФ.

Розвідка прогнозує, що забезпечуватимуть дії російського сухопутного угруповання з моря кораблі та підводні човни зі складу Чорноморського, Балтійського, Північного флотів та Каспійської флотилії. Зазначене корабельне угруповання нараховуватиме понад 40 бойових кораблів і катерів і два підводних човни.

Аналізуючи ситуацію, Буданов відзначив, що зростання загрози застосування військ з боку РФ пов’язане з її бажанням зберегти Україну у сфері свого геополітичного впливу, змусити її відмовитися від євроатлантичних прагнень, вирішити питання окупованих територій на умовах Москви.

Він також не виключив трьох сценаріїв розгортання подій. Зокрема, йдеться про можливу демонстрацію сили біля держкордону України шляхом проведення заходів військового характеру. Друге – це військова операція ЗС РФ з метою вирішення проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України, третій варіант – це провокація Об'єднаних сил до військових дій на тимчасово окупованій території з подальшим звинуваченням України в порушенні мирних домовленостей.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення, яке може статися в будь-який день.

Про це повідомляє Укрінформ.

Дізнайтеся, кого слухати і куди бігти мешканцям Рівненщини, якщо може бути вторгнення ворожих військ? Росія стягує війська до кордону з Україною.