Подати
оголошення

18.04.2021, 11:49

Топ-5 звичок, які допоможуть зберегти гострий зір

Проблеми з зором нікого не радують, а навпаки, не дозволяють повноцінно насолоджуватися життям. Але гострота зору залежить не лише від спадковості, а й від способу життя, який ми ведемо. Тож ми розповімо про звички, які допоможуть зберегти та покращити ваш зір.
Звичка №1. Харчування, багате антиоксидантами

Вибирайте продукти, в яких є антиоксиданти, оскільки вони здатні знизити ризик розвитку макулярної дистрофії. Серед таких продуктів: чорниця, зелений та чорний чай, полуниця, помідори, квашена капуста, червона риба, кориця, гранат, бобові, соя, цитрусові і червоне вино(без зловживання).

Звичка №2. Обмежте вживання алкоголю

Вживання алкоголю призводить до обезводнення організму і тканин ока.. Також варто знати, що етиловий спирт, що є основою будь-якого алкогольного напою, підвищує внутрішньочерепний тиск. Внаслідок цього, кровоносні судини в очній системі лопаються і формують невеликі крововиливи. Якщо алкогольні напої вживати в необмеженій кількості, то в майбутньому це призводить до атрофії очних м’язів і зниження гостроти зору.

Звичка №3. Не паліть

•Паління негативно впливає на стан кровоносних судин, що в подальшому призводить до дегенеративних змін макулярної області сітківки.
•У курців часто виникає тютюнова амбліопія – ослаблення зору внаслідок утворення на сітківці нечутливих ділянок.
•Під час впливу нікотину може постраждати й кришталик, який досить швидко може втратити свою еластичність та прозорість, в результаті чого розвивається катаракта.
•Часто під впливом нікотину порушується здатність розрізняти кольори. Спочатку зникає відчуття зеленого кольору, а потім червоного, жовтого і синього.
•Паління впливає і на внутрішньоочний тиск. Підвищення тиску, як правило, проходить безсимптомно і, якщо його вчасно не контролювати, це може призвести до сліпоти.
•Цигарковий дим є сильним алергеном. Тому він може стати причиною хронічного кон`юнктивіту – викликати постійний дискомфорт, почервоніння, відчуття стороннього тіла.

Звичка №4. Носіть сонцезахисні окуляри

Не варто забувати одягати сонцезахисні окуляри в спекотну сонячну погоду, а також взимку, коли сонячні промені можуть нашкодити здоров’ю очей.

Звичка №5.Регулярно відвідуйте офтальмолога

Перевірка зору допоможе виявити найменші порушення та відхилення від норми і вбереже ваш зір від складніших проблем та патологій.