21.09.2021, 16:53

Чому православні святкують Різдво Пресвятої Богородиці

Це свято відзначають якраз сьогодні, 21 вересня.
На сторінці Православної Церкви України у мережі Фейсбук з'явилася розповідь про це свято.

Православна Церква народження Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та Хрестителя Господнього Іоана іменує Різдвом. Сьогоднішнє свято, Різдво Божої Матері, є першим великим святом у новому церковному році. Це символічно, бо народження Пречистої Діви Марії розпочинає історію нашого спасіння, саме Вона була покликана Творцем послужити тайні Боговтілення, була покликана стати Матір’ю Сина Божого.
Господь, перш ніж народитися на землі як людина для спасіння світу, приготував Свою Пречисту Матір. З волі Божої Діва Марія народилася у Галілейському місті Назареті від праведних і добропорядних батьків Іоакима та Анни, які удостоєні називатись Богоотцями. Іоаким походив з царського роду Давидового, а Анна з роду первосвященника Аарона. Подружжя дожило до глибокої старості, але не мало дітей. У тодішньому світі, зокрема і серед юдеїв, безпліддя вважалось безчестям і покаранням Господнім, тож Іоакиму та Анні довелося перенести багато докорів, ганьби і випробувань. Але праведники не втрачали надії, вони молились і просили у Бога, щоби Він благословив їх дитиною. І їхні молитви були почуті: незважаючи на похилий вік, Господь дарував їм дочку, Пречисту і Преблагословенну Діву Марію.
Тож, дорогі брати і сестри, прославляючи сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці, маємо зробити для себе правильні висновки. Не варто судити про діла Господні лише за зовнішніми ознаками чи у короткому часі. Не треба думати, що Бог не чує наших молитов, якщо ми враз не отримуємо те, чого просимо у молитві. Терпеливість, смирення, віра і надія на Господа щедро винагороджуються. Випробування та страждання теж випадають нам неспроста. Наше земне життя – ніби іспит на зрілість, і від того, як ми його складемо, залежить наше подальше життя у вічності.

Пресвята Богородице, допомагай нам і молися за нас!


Нагадаємо, ПЦУ нагадали про необхідність заходів безпеки під час пандемії
Щасливе Рівне