У військових досить часто втрачалася людська подоба, - історія постраждалих від війни
Її родина знає не з чуток про жахіття війни - читайте.
Вікторія примостила на своєму паркані перед будинком плюшевого ведмедика, щоб військові бачили, що в будинку діти. Однак танкіст зупинився перед ним, свідомо навів на дім гармату й вистрелив…
Жінка з дітьми заледве встигла сховатися, і їх дивом не контузило. Того дня вони прийшли до свого будинку помитися, бо в попередньому сховку сиділи без води так довго, що шкіра дітей почала вкриватися висипкою.
Газу, води та світла на той час уже ні в кого не було. Вікторія наносила з колодязя води, натопила піч, нагріла хату й покупала доньку та сина. А тут обстріл і не один. Коли колона танків поверталася назад їхньою вулицею, то знову зупинилася перед її будинком і вдруге почалися постріли...
Добрі справи, що наближають перемогу
Вікна затулила старими дверима, але холод пробирався через усі шпарини. Дітей тієї ночі поклала біля печі, бо досить небезпечно було виходити з дому і взагалі кудись пересуватися. Сама лягла поруч. Але сон не приходив. Прислухалася до кожного звуку, що доносився з вулиці… Згадувалося все життя.
Вікторію у віці 16 років прооперували, та їй довелось пройти курс опромінення. Лікарі сказали, що дітей вона не матиме. Тому з чоловіком вирішили, що обов’язково прихистять дитину з сиротинця.
Розпочалося довготривале навчання з опікунства, збір необхідних документів, виконання умов, які держава поставила перед подружжям, і чекання. Чекати було найважче.
У 2016 році, коли в Україні вже йшла війна, Вікторія з чоловіком під час обстрілів переховувалися в підвалі. І тоді він їй сказав: «Знаєш, я не готовий усиновлювати дітей». На що вона відповіла: «А я готова. Значить, ітиму далі сама до цієї мети». Подружжя розлучилося.
Вікторія стала мамою у тридцять чотири роки. Спершу вона забрала до себе із будинку дитини десятимісячного Романа (від нього офіційно відмовилася біологічна мама). Коли побачила фото малюка, то сказала: «Це моя дитина»! Роман пахнув їй рідністю. Жінці інколи здавалося, що вона пам’ятає, як його народжувала. А коли побачила світлину Анюти (його рідної сестрички, якій виповнилося шість років), то мовила: «Це я в дитинстві». Згодом удочерила і її. Їхню маму на той час уже позбавили батьківських прав. Про тата дітей взагалі нічого не відомо.
Рідне місто на Донеччині, у якому проживала сім’я, на той час було фактично на лінії розмежування. Тому небезпек у їхньому житті виявилося надто багато. Дітворі не дозволяли навіть малювати «класики» на асфальті, бо ж військові бачитимуть, що тут є діти, і стрілятимуть. Малечі доводилося грати за допомогою умовних малюнків.
У військових дорослих досить часто втрачалася людська подоба. Коли вулицею з гуркотом їхала колона танків, діти вибігали на зустріч, щоб подивитися на техніку. А солдати відкривали по них вогонь…
Вікторія завжди мала запас усього, аби вижити під час бойових дій: гречку, макарони, сірники, свічки, консервацію. Коли доводилося переховуватися у підвалі багатоповерхівки, то додому їздила по продукти. Їхала на велосипеді і вголос молилася: «Я по їжу для своїх дітей. Їх вже один раз кинули – я не маю права це зробити вдруге. Боже, збережи!» Під час однієї такої поїздки потрапила під обстріл. Упала з велосипеда й шукала порятунок. Найбільше шкодувала, що під час падіння розбиралася банка з буряковою заправкою, бо ж діти так просили наварити їм борщу…
Маю свій фронт і допомагаю, як можу, - рівненська лікарка про внесок у перемогу
Сім’я виїхала до Дніпра, а вже наступного дня прибула до Костополя. Вікторія протягом усього часу не дозволяла собі плакати. У Дніпрі, коли вже зрозуміла, що дітям нічого не загрожує, упала на підлогу й довго ридала. Волонтери заспокоювали її ліками. А коли полягали спати й завили сирени, жінка з дітьми навіть не вставали. Бо то для них було так спокійно і незагрозливо на фоні всього того, що довелося пережити.
Вікторія - дуже щаслива мама. І вона цього навіть не приховує.
Привчає дітей до праці. Любить город і все, що з ним пов’язане. Вважає себе фермеркою, адже в минулому вигравала грант на ведення домашнього сільського господарства.
Перфекціоністка з дитинства, бухгалтер за освітою, бізнес-вумен у мирному житті, не боїться жодної роботи. Навіть підлоги миє на СТО, аби заробити грошей і прогодувати дітей, які стали їй рідними.
Вже третій потік: як у Рівному переселенців вчать української
P.S. Світлини сім‘ї у мене є. Опублікуємо їх після здобуття Україною перемоги... На них такі гарні діти! Власне, як і їхня хоробра матуся.
новини Рівного, Рівне, військовий. війна, рівняни, діти, Костопіль, ВПО, переселенці
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 434
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 361
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 392
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 530
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 884