Як правильно підготувати сад до зими: корисно знати
⠀
Читайте нижче.
Потрібно прибрати різні види капусти, висаджену в серпні зелень, кореневу селеру, цибулю-порей, гарбуз, коренеплоди, виноград та зимові сорти яблук.
⠀
Проводимо підзимовий посів.
Садимо озиму цибулю та часник, сіємо буряк, петрушку, кріп, моркву, щавель та пастернак.
⠀
Позбавляємося всіх рослинних залишків.
Забираємо з ділянки падалицю, опале листя, скошену траву, бур'яни, овочеве бадилля, а також обрізані гілки та шматки старої деревної кори.
⠀
Проводимо профілактичну обробку всього саду від шкідників та хвороб. Використовуємо 3%-ну бордоську рідину.
⠀
Очищаємо штамби дорослих дерев від старої кори та лишайників. Білим стовбури дерев розчином свіжогашеного вапна (2-3 кг) і глини (1-2 кг), розведеним у 10 л води.
⠀
Перекопуємо ґрунт (на глибину 15-20 см у міжряддях та 10-15 см за проекцією крони чагарників та дерев) та вносимо добрива (комплексні мінеральні, калійні, гній та послід, компост, торф, сидерати, золу).
⠀
Проводимо санітарну обрізку багаторічників, ягідних чагарників та плодових дерев. Видаляємо всі слабкі і схрещуються пагони, зламані і сухі гілки, пагони, що жирують, з великим листям і слаборозвиненими нирками.
⠀
Проводимо вологозарядний полив, витрачаючи 40-70 л води на 1 кв.м пріствольного кола. Грунт повинен промокнути на 1-1,5 м.
⠀
Висаджуємо молоді саджанці та заготовляємо живці для зимової (виноград, яблуня) та весняного щеплення (вишня, зливу, абрикос).

Астропрогноз на місяць: чого чекати від липня?

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на липень 2025.
переглядів: 17
Що святкують 4 липня і які прикмети слід врахувати

Сьогодні в Україні відзначають православне свято на честь святителя Андрія Критського.
переглядів: 67
Як приготувати літній напій: рецепт, що врятує у спеку

У спекотну пору року особливо хочеться чогось освіжаючого, легкого й водночас смачного. Літній напій має не лише втамовувати спрагу, а й дарувати відчуття прохолоди й енергії.
переглядів: 234
Як хмарні сервіси та IP-телефонія змінюють підходи до управління кол-центрами

За даними NUACOM, у 2024 році близько 75% кол-центрів вже перейшли на IP-телефонію, що дозволило знизити витрати до 30% та покращити якість дзвінків на 40%. Крім того, ринок хмарних контакт-центрів у 2024 році оцінювався в $31,2 млрд і прогнозується, що до 2034 року він зросте до $222,9 млрд. Дізнайтесь, як віртуальна АТС трансформує кол-центр та робить його гнучким, масштабованим та ефективним.
переглядів: 253
Українці зможуть скаржитися на владу у застосунку "Дія"

Незабаром у мобільному застосунку "Дія" буде запущена нова функція, яка дозволить українцям залишати голосові та текстові скарги на роботу державних органів.
переглядів: 388