16.03.2023, 08:51

ПВК «РЕДАН»: як врятувати юних рівнян від павучих лап?

Юнь, гнана бажанням належати до спільноти, завжди об’єднувалася довкола ідей, групувалася за інтересами. І часто творила спільноту навколо чужих інтересів. Не завжди конструктивних та корисних, навіть спрямованих на реалізацію ворожих цілей.
Одна із таких спільнот – так звана ПВК «Редан», яку намагаються насадити в Україні. У тому числі деякі прояви були в Рівному та області.

ПВК «РЕДАН» - нова забавка чи пастка для підлітків?

Про це явище почали говорити зовсім нещодавно. Як повідомляє поліція Київщини, нова субкультура виникла та поширилася лише місяць тому, у лютому 2023, року. Оскільки, вона досить агресивна та часто базується на конфліктах, може призводити до жертв. У москві через масову бійку загинуло двоє підлітків. Правоохоронці вважають, що цей новий рух – чергова російська інформаціно-психологічна операція, яка має на меті руками підлітків дестабілізувати ситуацію в Україні.


Ярослав Шанько, скріншот з відеотрансляції Укрінформ
Ярослав Шанько, скріншот з відеотрансляції Укрінформ


- Наприкінці лютого поліція виявила у мережі активність нового молодіжного руху, метою якого є провокування конфліктів та масових бійок. Поліція почала перевірку вказаної інформації, до якої долучилися підрозділи кіберполіції, ювенальних поліцейських, дільничих офіцерів та інших оперативних груп. Встановили, що у соціальних мережах та новостворених телеграм-каналах адміністратори поширюють інформацію та провокують молодь до масових скупчень та фізичних протистоянь між собою. Перевірка показала, що штучний розвиток цієї субкультури – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Після загибелі підлітків у москві, російські спецслужби використали таку модель провокації заворушень на території України. Саме в цьому їм допомагають адміністратори таких каналів та груп, - сказав на зустрічі з журналістами у Media Center Ukraine – Ukrinform Ярослав ШАНЬКО, заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції.

Чому об’єднуються у ПВК Редан?

Ярослав ШАНЬКО
на брифінгу зазначив, що спілкуючись із адміністраторами згаданих каналів у Телеграмі з’ясували: 90 відсотків пояснюють свою участь у групах або зібраннях молоді через банальну цікавість: що буде відбуватися далі? Адміністратори створюють групи, бо це зараз на хайпі – аби у подальшому заробити на цьому гроші.Як виглядають учасники ПВК «Редан»?

Правоохоронці описали характерні риси, які притаманні цій субкультурі:

х учасники носять довге волосся, часто фарбують в інший колір;
х віддають перевагу вільному одягу-оверсайз;
х носять зображення павука. Ця символіка запозичена від злочинного угрупування Геней Редан із японської манги Йошіхіро Тогаші «Hunter × Hunter»

Головна ідея – засудження ненависті та насилля зі сторони інших субкультур, виборювання права одягатися як подобається та вільно самовиражатися. Варто зазначити, що ці цінності особливо були близькими для підлітків у будь-який час. І особливо сьогодні, коли молодь особливо чутливо реагує на проблему довкола права на самовираження та особистісні свободи.

Суб-субкультура

Субкультури, можна стверджувати, є нормальним проявом суспільного життя у дітей, підлітків та молоді. Прагнучи до уже згаданого індивідуалізму, до протиставлення себе більшості, молоді люди витворюють свою систему цінностей та кодекс поведінки. Однією із ознак субкультури є реакція на суспільні умови – наприклад, бідність або пацифістські настрої. Також субкультури можуть трансформуватися з інших, уже існуючих субкультур. Усі атрибути, як правило, у цих спільнотах розвивалися гармонійно та послідовно. Як і цінності – музика, якою цікавляться учасники чи норми щодо стилю одягу абр поведінки.

Але щодо так званої ПВК «Редан», то ми можемо спостерігати певен all inclusive – відразу насадили, а не зародилися та розвинулися, характеристичні риси. Як можна переконатися, поширення цієї субкультури відбувається не через міжособистісну комунікацію, як це часто буває у таких спільнотах, а дуже часто – через інтернет, за допомогою різноманітних комунікаторів, де пропонуються уже готові шаблони щодо дій.

ПВК «Редан» в Україні

Першого березня правоохоронці повідомляли, що вдалося запобігти 41 зібранню молоді. Приміром, у Києві на Печерську мала відбутися масова бійка, де мали взяти участь прихильники цієї російської субкультури. Проте правоохоронці відреагували та затримали учасників.

Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив, що молодь створила у соціальних мережах спільноти та планували влаштувати провокації у Львові. Поліцейські також вчасно відреагували.

У Харкові також затримали майже 300 осіб, які планували влаштувати бійки.


фото з dity.ogo.ua.
фото з dity.ogo.ua.


Крім цього, 28 лютого, молодь, яка належить до ПВК «Редан» в центрі Ірпеня планувала влаштувати бійку, але цьому завадили правоохоронці.

А що відбувається на Рівненщині?


фото з rv.npu.gov.ua
фото з rv.npu.gov.ua


Не згадуючи, однак, конкретно ПВК «Редан», у Головному управлінню Нацполіції Рівненської області повідомили, що «у Рівному викрили неповнолітнього адміністратора каналу нового молодіжного руху». Він розміщував інформацію про час та місце збору представників руху в Рівному і заклики до фізичного протистояння. Неповнолітній, щоправда, приналежність до субкультури заперечив, а назву використав для розкрутки, бо хотів мати прибуток від реклами.

Поліцейські також повідомляють, що продовжують проводити роз’яснювальну роботу з молоддю і застерігають щодо поширення російської субкультури. Як ідеться у повідомленні на офіційній сторінці поліції Рівненської області у мережі Фейсбук, поліцейські проводять профілактичні розмови із учнями та педагогами. Зокрема, нещодавно ювенальна поліцейська Рівненського РУП провела профілактичну роботу у навчальних закладах Городоцької, Зорянської та Клеванської територіальних громад.

І головне – як уберегти дітей від ПВК «Редан»?

Уже згадана поліція Київської області опублікувала пам’ятку для батьків. Де, якщо узагальнити, закликають більше приділяти увагу життю дитини. Як реальним, так віртуальним. Не лише цікавитися, з ким і де проводять час діти, але й потоваришувати з чадом у соцмережах і відслідковувати віртуальну активність сина чи доньки.


Інфографіка зі сторінки поліції Київщини у ФБ
Інфографіка зі сторінки поліції Київщини у ФБ


У цьому контексті варто також згадати і слова поліцейських Рівненської області, які звертаються до батьків: приділяйте дітям більше часу та цікавтеся, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля.

Як це часто буває, звичайна небайдужість та пильність можуть запобігти багатьом трагедіям.
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ