Ми у Facebook
19.04.2023, 15:30

Місія витримати та врятувати, - як молода рівнянка рятує героїв на передовій

Змінювати життя ніколи не пізно. Але часто трапляється так, що змінювати наш звичний ритм життя змушують обставини, зачасту навіть трагічні. Саме так війна вплинула на життя мільйонів людей. В той час, коли одні, тікаючи від війни, виїжджають за кордон.
Інші намагаються тут, своєю щоденною працею робити свій важливий внесок у перемогу.

На полі бою, в гарячих точках, поруч з військовими завжди знаходяться військові медики. Часто від їх професійності, оперативності дій залежить не тільки здоров’я, а і подальше життя, як захисників, так і цивільного населення. В той же час не кожен медик зголоситься на те, щоб змінити життя в мирних медичних закладах на надання допомоги під звуки обстрілів та прицілами ворога. Але є ті, хто дійсно свідомо та самовіддано прийняв для себе таке рішення. Медиками на полі бою часто стають не сильні та могутні чоловіки, а тендітні жінки. Але вони на рівні виконують бойові завдання, бо тут перед усіма стоїть головне завдання – порятунок людських життів.

Саме такий шлях – змінити роботу акушера-гінеколога та рятувати захисників обрала рівнянка Анастасія Музика. Жінка вже давно думала про те, щоб змінити роботу в лікарському кабінеті на більш екстремальні умови, а тепер рятує життя на передовій у складі батальйону «Госпітальєри».



В мирному житті працювала з вагітними

Медикиня Анастасія Музика в мирному житті працює у Рівненському обласному Перинатальному центрі. Залишилася вона тут працювати повноцінно після завершення навчання в інтернатурі. В родині Настя не перша, хто працює акушером-гінекологом. У неї є вдалий приклад – батько, який теж працював у цьому закладі та передав для доньки свій досвід та ділився порадами.
До Анастасії завжди з радістю приходять пацієнтки. Її категорії – це вагітні та гінекологічні жінки. Також вона часто допомагає жінкам, які мають певні патології під час вагітності. А завдяки її фаховому підходу вдається зберегти вагітність та народити здорових немовлят.

- Під час пологів є ускладнення, що виникають тільки ближче до повного відкриття, до кінця першого періоду пологів, - ділиться роздумами Анастасія. - Після народження дитини жінка ще дві години перебуває у пологовій залі під активним спостереженням. Контролюємо щільність матки, щоб не пропустити ускладнення, що можуть виникнути у ранньому післяпологовому періоді.

Виклики стаються постійно, адже професія відповідальна. Тут ти допомагає не тільки жінкам, а і робиш свій внесок у народження нового життя. З періоду повномасштабного вторгнення у Анастасії також побільшало роботи. Адже до обласного центру приїжджали вимушені переселенці і серед них, звісно ж, були і вагітні жінки.

Лікарка пригадує, що були жінки з Харківщини, Київщини, Донеччини, Херсонщини. Кожна, приходячи на прийом, хотіла не тільки отримати реальну допомогу, що стосувалася перебігу вагітності, а і найголовніше – поділитися своєю історією та почути слова підтримки, розради.
- Насправді кожна історія була унікальною. В деякі моменти разом з вагітними мені доводилося сміятися. А в певні моменти просто плакали обоє від болю та розпачу, - згадує медикиня. – Багатьом з них довелося пройти дуже складний шлях для того, щоб народити дітей не під обстрілами, а в нормальних умовах тут, у Рівному. Я ще раз переконалася наскільки сильними є наші українські жінки та на що вони готові заради власних дітей.

Тривала підготовка до остаточного рішення

Перші думки в Насті з’явилися ще у далекому 2016-ому. Але тоді далі поглиблення знань медикиня не пішла. Розпочала більш детально вивчати тактичну медицину і морально готувалася до всіх можливих розвитків подій, які можуть бути на війні. Для того, щоб бути підготовленою Анастасія проходила численні вишколи та тренінги з тактичної медицини. Це все поглибило знання медикині в плані надання медичної допомоги, в тому числі пораненим.
Жінка довго не вгаалася, в якому сааме батальйоні хотіла би нести службу. Адже її брат, до речі. Теж медик. Пішов допомагати на передовій. То приєднався сааме до «Госпітальєрів». Тоді з родиною вони підтримували, як його самого. Так і побратимів, з якими він рятував життя пліч-о-пліч.

А після того як чоловік водій – парамедик повернувся після першої ротації, у жінки сформувалось остаточне рішення – зробити все, щоб бути максимально результативною на передовій. Так, тепер Анастасія – невід’ємна частинка батальйону “Госпітальєрів”. Родина спочатку не дуже хотіла, щоб донька прямувала в саме «пекло війни». Але зрозуміли, що це для неї не поспішне, а виважене рішення. Тому батькам нічого не залишилося, як підтримати доньку та всіляко допомагати. Звісно ж хвилювання залишається, адже це не перебування в тилу, а постійний рух по усіх гарячих точках та перебування по усій лінії фронту.



Повертається до перинатального центру

Упродовж місяця лікарка відпрацювала у складі медичного батальйону та знову повернулася до перинатального центру. Весь колектив з радістю зустрів свою легендарну колегу.

Головна лікарка закладу Вікторія Єнікєєва каже, що дуже пишається тим, що у її медичному закладі працюють саме такі медики, які самовіддано працюють. Як тут, в тилу, так і рятують життя наших героїв на передовій.

- Анастасія безвідмовна у роботі. Цікавиться усіма новинками у медицині. Ми пишаємося, що вона у такий важкий для держави час зробила такий вибір. Не кожен на такий вчинок здатен, - наголосила головна лікарка.

Стабілізувати хворого і дати шанс на життя

Там, на передовій, Настя займалася стабілізацією важких пацієнтів. Цей етап є надзвичайно важливим для того, щоб далі можна було евакуювати пораненого та доставити до медичного закладу чи туди, де в кращих умовах можна надати медичну допомогу.

Серед травм, з якими найчастіше зустрічається лікарка - це мінно-вибухові травми, осколкові поранення як серед мирного населення, на жаль, так і серед бійців. Настя каже, що зараз медичне забезпечення на рівні. Відбувається це не тільки завдяки підтримки держави та фінансуванню від Міністерств, а в значній мірі і завдяки волонтерам, які оперативно реагують на усі запити та знаходять ліки, знеболювальні та інші необхідні матеріали.

Про те, чи не було страшно, медикиня відповідає, що чекала на гіршу свою реакцію. А на передовій змогла зібратися та злагоджено, з командою виконувати свою роботу. Адже для емоцій немає місця.

-Я витримала, - говорить Анастасія. – А ще - збирається знову повертатися туди, де її знання та вміння так потрібні.




“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ