Томати, перці, баклажани: які добрива вносити у червні
Азотні підживлення у вигляді трав'яних та гнойових настоїв викликатимуть бурхливе зростання листя та пасинків (бічних пагонів). Тому з другої половини червня не можна давати баклажанам та їхнім родичам свіжий гній, пташиний послід, трав'яні настої та азотні мінеральні добрива. Винятком може бути кальцієва селітра, що містить азот, але головне в ній – кальцій. Це добриво врятує перці та томати від вершинної гнилі плодів: 1 ч.л. кальцієвої селітри розведіть у 10 л води, вилийте по 0,5 л розчину під кущ. Повторіть підживлення через 2-3 тижні.
День літнього сонцестояння: коли найдовший день 2023 року?
ПІДТРИМАЄМО ЦВІТІННЯ
Коли томати та перці почнуть закладати квіти, підживіть їх Акваріном, Кристаліном, Розчинином чи Фертикою. Дозування – 1-2 ст.л. добрива на 10 л води. Виливайте по 1 л розчину під кожен кущ. Повторюйте такі підживлення раз на тиждень.
РІВНЕЗНАЧНА ЗАМІНА МІНЕРАЛЬНИМИ ДОБРИВАМИ
Хорошою заміною мінеральних добрив може бути деревна зола. У ній присутні фосфор, калій, кальцій та ряд інших мікроелементів. Залийте 1 ст. золи 3 л окропу та наполягайте добу. Доведіть об'єм чистої води до 10 л, виливайте по 1 л настою під кущ. Повторюйте підживлення щотижня.
Лаванда в горщику: як за нею доглядати, щоб вона виглядала красиво
ВАЖЛИВІ ХИТРОЩІ ДОГЛЯДУ ЗА ГОРОДОМ В ЧЕРВНІ
Кореневе підживлення проводьте наступного дня після поливу чистою водою. Наприклад, у суботу полили чистою водою, а у неділю підгодували. Підгодовувати на сухий ґрунт не можна: можете обпекти коріння!
Для стимулювання зав'язі та формування плодів обприскуйте кущі розведеними за інструкцією Зав'яззю або Бутоном. Особливо це потрібно в похмуру холодну погоду.
У відкритому ґрунті постарайтеся захистити баклажани та перці від різких перепадів температури. У цьому питанні допомагає накинутий на дуги спанбонд, складений удвічі. Прошарок повітря між матеріалом служить хорошим утеплювачем. На період холодів таке укриття можна залишати і вдень.
Профілактичні обприскування Фітоспорином проти хвороб починайте вже через 2-3 тижні після того, як розсада приживеться. Повторні обробки проводите кожні 2-3 тижні. Препарат безпечний для людей, а плоди можна їсти навіть у день обприскування після ретельного промивання у теплій воді. Розчином Фітоспорину можна також поливати грунт.
Грунтопокривні троянди в саду: як доглядати за квітами
ТОМАТИ: ЯК ЗБІЛЬШИТИ ВРОЖАЙ В 2 РАЗИ
Один із головних факторів, від яких залежить кількість зав'язей на кущах томатів, – повноцінне харчування. Голодні кущики погано розвиваються та дають дрібні несмачні плоди. Щоб цього уникнути, раз на 2-3 тижні підгодовуйте томати розчином монофосфату калію (2 ч. л. на 10 л води).
Важливою є температура повітря. Оптимально - +20 +25 град. При нижчій температурі зростання уповільнюється, зав'язі опадають. При вищому пилку стерилізується, зав'язь не утворюється. У спеку провітрюйте теплицю, поливайте доріжки холодною водою. У холодні ночі та дні розкладіть поруч із кущиками пляшки з гарячою водою, вкрийте спанбондом.
Важливою є і вологість. При надмірно сухому повітрі пилок висихає. При надто вологому комкується, і запилення не відбувається. Тому в теплі ночі залишайте теплиці відкритими, а в суху погоду ставте поряд із грядками відра з водою.
Щоб зав'язей було більше, вранці проходьте поруч із кущиками і легенько постукуйте по стеблах ближче до основи.
У період цвітіння один раз вранці або ввечері обприскуйте кущі розчином борної кислоти (0,5 ч.л. на 10 л води). Через тиждень обробіть Екосилом або НВ-101 (по краплі будь-якого препарату на 1 л води).

Гречані котлети: незвичайний рецепт на вечерю

Ця страва допоможе вам не тільки смачно нагодувати близьких, потішити їх оригінальною стравою, але й заощадити час на приготування, адже багато часу витрачати не доведеться.
переглядів: 179
Горілка допоможе кропові швидше зійти

Вирощування кропу здається нескладним процесом, однак багато садівників стикаються з проблемою тривалого проростання насіння. Зазвичай перші сходи з’являються приблизно через два тижні, але цей термін може затягнутися або ж насіння взагалі не проросте.
переглядів: 263
Як позбутися неприємного запаху з взуття в домашніх умовах?

Неприємний запах взуття може стати серйозною проблемою, особливо у теплу пору року або після тривалого носіння. Він виникає через природне потовиділення та накопичення бактерій, які створюють неприємний аромат.
переглядів: 219
Змінили персональні дані? Варто подбати про оновлення водійських документів

У Головному сервісному центрі МВС нагадують: автовласники, які змінили персональні дані, повинні оновити свідоцтво про реєстрацію свого транспортного засобу. Це необхідно зробити не пізніше 10 днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу.
переглядів: 316
Укрзалізниця повністю відновила онлайн-сервіси продажу квитків

"Укрзалізниця" оголосила про повне відновлення роботи своїх онлайн-сервісів після масштабного технічного оновлення.
переглядів: 473