Колорадський жук не пройде: позбавляємося від шкідника ефективно
Перші жуки після зимового сну, що проходить у ґрунті на глибині до 70 см, прокидаються за температури повітря 10 °С, але масовий вихід відбувається при 13-15 °С.
Якщо самки жука впали в сплячку заплідненими, при виході вони одразу починають кладку яєць. А оскільки напровесні на городі ще немає картоплі, яка для жука і стіл, і будинок, вони відкладають добре помітні яскраво-жовті яйця на ранніх зелених культурах, зокрема на щавлі.
Томати, перці, баклажани: які добрива вносити у червні
Шкідник розмножується у геометричній прогресії. Самка жука здатна відкласти до 5-8 яєць на день, у сезон – 450-1000 яєць.
У невеликої комахи по-справжньому звірячий апетит. Бадилля одного куща картоплі без залишку знищать всього 25 жуків, не кажучи вже про личинки. Личинка жука здатна з'їсти до 10 листків картоплі за 2-3 тижні. А коли таких личинок тисячі?
З такою ненажерливістю колорадський жук може знищити від 50 до 100% картопляних посадок. Боротьбу зі смугастим завойовником на самоплив пускати не можна. Тільки своєчасно вжиті заходи та правильно обрані кошти допоможуть позбавитися шкідника на весь сезон.
Лаванда в горщику: як за нею доглядати, щоб вона виглядала красиво
Як позбутися колорадського жука своїми руками
Цей метод вимагає багато часу і сил, тому стане в нагоді швидше на невеликих ділянках. Візьміть відро і струшуйте в нього жуків із кущів. Для зручності можна використовувати звичайний віник. У процесі також обривайте листя, на якому є личинки та яйця. Жуки та їх потомство дуже живучі, тому після збору їх краще спалити.
А якщо ви не гидуватимете, знімайте шкідників руками у звичайну пластикову пляшку, а потім закрийте її кришкою і відправте на смітник.
Ручний збір потрібно проводити щодня, адже за один раз неможливо вирахувати всіх шкідників та личинок.
Як позбутися колорадського жука за допомогою деревної золи
Рано-вранці, коли рослини покриті росою, або відразу після дощу потрібно рясно опудрити їх сухою деревною золою. Не забудьте посипати грунт на грядці. Цей засіб вважається токсичним як жуків, так личинок.
Процедуру можна повторювати щоразу після дощів, щоб оновити «захисну мантію» із золи.
Як позбутися колорадського жука за допомогою інших рослин
У колорадських жуків добре розвинений нюх, і вони не терплять запаху деяких рослин. Шкідникам не подобаються чорнобривці, календула, базилік, меліса, запашний тютюн, боби, цибуля, часник та кріп. Тому можна посадити будь-яке з названих між рядами пасльонових. Цей спосіб навряд чи винищить жуків повністю, але точно зменшить їх кількість.
Замість мишей - ведмедки: новим способом винищення шкідників на городі може стати ваш домашній улюбленець
Як позбутися колорадського жука за допомогою гірчиці та оцту
У 10 л води розчиніть 50 г гірчичного порошку та 150 мл 9% оцту. Ретельно обприскуйте рослини цією сумішшю. Процедуру проводять вранці або ввечері, щоб засіб не випаровувався на сонці і якнайдовше затримався на листі. Якщо на вулиці похмуро, але не дощитиме, можна обприскати посадки і вдень. Для кращого ефекту обробляйте город 1-2 рази на тиждень.
Як позбутися колорадського жука за допомогою препаратів
Застосування спеціальних засобів - найдієвіший спосіб боротьби зі шкідниками. Є багато різних інсектицидів, що знищують не лише жуків та личинок, а й яйця.
Перед обприскуванням уважно прочитайте інструкцію: у ній вказано норми витрати та необхідну кількість обробок.
В Україні посилять безпеку в школах: Рада ухвалила новий законопроєкт
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11543 у першому читанні, який передбачає запровадження обов’язкових заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти.
переглядів: 16
Зміни у зимовому розкладі Укрзалізниці: нові рейси до Карпат і Харкова
В новому графіку руху на 2025 рік пасажири отримають кілька важливих новинок.
переглядів: 50
У Рівному відкриють меморіальну дошку в пам'ять про Ярослава Гранітного
Завтра, 22 листопада, о 8:50 на фасаді Рівненського ліцею №8 відбудеться відкриття дошки пам'яті загиблому Герою Ярославу Гранітному
переглядів: 250
Зрадників України позбавлятимуть державних нагород: деталі закону
20 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт №11410, який регулює механізм позбавлення державних нагород осіб, що вчинили тяжкі злочини чи підтримують російську агресію.
переглядів: 383
Реформа МСЕК в дії: як зміниться підхід до оцінювання інвалідності
Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт, який створює нову систему оцінювання повсякденного функціонування експертними командами замість застарілих та корумпованих МСЕК.
переглядів: 396