Як обрізати стару малину, щоб вона щедро плодоносила наступного року
Осіннє обрізування вважається важливим етапом. У першу чергу ця процедура має такі цілі:
- кущі краще провітрюватимуться і зможуть отримати набагато більше світла;
- можливість збільшити врожайність;
- захист від комах;
-поліпшення зимостійкості;
- кущам можна надати охайного вигляду.
Якщо малина надто розрослася, її можна пересадити на нове місце. У процесі обрізки обов’язково потрібно дотримуватись певних правил.
Оптимальні терміни для проведення обрізки
Фахівці не рекомендують затягувати з осінньою обрізкою. Терміни можуть відрізнятися залежно від регіону, та відповідно до кліматичних умов. Спочатку потрібно позбутися дворічних гілок. Це пов’язано з тим, що восени активізується діяльність різних шкідників. Головним сигналом до початку проведення обрізки є закінчення її плодоношення.
Обрізання ремонтантної малини потрібно здійснювати лише восени, оскільки вона плодоносить 2 рази за сезон. Цю процедуру найкраще проводити після листопада.
Завершити цю процедуру слід за 3 тижні до перших морозів. Завдяки цьому кущі малини встигнуть набратися сил і чудово переживуть зиму.
У процесі обрізки садівники повинні враховувати особливості кожного сорту малини. Правила та рекомендації:
- потрібно позбутися старих пагонів, які не принесуть врожаю наступного сезону.
- визначити дворічні пагони можна за кольором кори.
- після завершення плодоношення слід обрізати пагони врівень із ґрунтом.
- висота пеньків при цьому не повинна перевищувати 5 сантиметрів.
- позбутися сухих пагонів можна без допомоги секатора.
- на кущах малини багато колючок, тому найкраще користуватися рукавичками.
- якщо протягом усього сезону кущі зазнавали впливу різних хвороб, то такі гілки потрібно спалити. Також потрібно здійснити обробку за допомогою популярних фунгіцидів.
Проведення подвійного обрізання
Ця обрізка підходить лише для звичайних сортів малини. У ремонтантної малини не рекомендується чіпати однорічні прирости.
Це тому, що у їхніх кінцях також закладається врожай. Якщо на кущах занадто багато стебел, то їх також краще позбутися.
Перше обрізання рекомендується виконати у середині червня. До цього періоду пагони досягають висоти 80 сантиметрів.
Потрібно обрізати верхівки пагонів на 10-15 сантиметрів. Завдяки цьому утворюються додаткові пагони, на яких також сформуються ягоди.
Вдруге також потрібно вкоротити верхівки на 5-10 см. Цю процедуру зазвичай проводять восени. Внаслідок цього на бічних пагонах сформується багато ягід.

обрізання малини восени, малина, поради, стара малина, корисні поради, оьрізка під зиму
Як приготувати літній напій: рецепт, що врятує у спеку

У спекотну пору року особливо хочеться чогось освіжаючого, легкого й водночас смачного. Літній напій має не лише втамовувати спрагу, а й дарувати відчуття прохолоди й енергії.
переглядів: 104
Як хмарні сервіси та IP-телефонія змінюють підходи до управління кол-центрами

За даними NUACOM, у 2024 році близько 75% кол-центрів вже перейшли на IP-телефонію, що дозволило знизити витрати до 30% та покращити якість дзвінків на 40%. Крім того, ринок хмарних контакт-центрів у 2024 році оцінювався в $31,2 млрд і прогнозується, що до 2034 року він зросте до $222,9 млрд. Дізнайтесь, як віртуальна АТС трансформує кол-центр та робить його гнучким, масштабованим та ефективним.
переглядів: 125
Українці зможуть скаржитися на владу у застосунку "Дія"

Незабаром у мобільному застосунку "Дія" буде запущена нова функція, яка дозволить українцям залишати голосові та текстові скарги на роботу державних органів.
переглядів: 291
Лептоспіроз: як уберегтися від небезпечної хвороби влітку

Літо — це не тільки пора відпочинку біля водойм, а й час підвищеного ризику зараження лептоспірозом. Рівненська міська рада та Управління охорони здоров'я м. Рівне застерігають мешканців про небезпеку цієї інфекційної хвороби та надають рекомендації щодо профілактики.
переглядів: 311
Вступна кампанія 2025: рівненським абітурієнтам розповіли як подавати заяви на вступ та що таке пріоритетність?

Усі учасники основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ), які проходили тестування з 17 травня по 20 червня, вже отримали свої результати. Як повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, бали за шкалою 100–200 доступні у персональних кабінетах абітурієнтів.
переглядів: 302