12 страв на Святий вечір: що приготувати?
Які страви обрати для Різдва?
Кутя на Різдво з пшениці
Пшениця - 200 г.
Вода - 3 ст.
Сіль - щіпка.
Рослинна олія - 1 ст. л.
Мак - 125 р.
Родзинки - 100-125 гр.
Обсмажені волоські горіхи - 2 ст. л.
Узвар з медом - 500 г.
Пшеницю промити і перебрати. Залити пшеницю водою, додати дрібку солі і 1 ст.ложку рослинної олії і варити до м'якості. Звичайна пшениця вариться 2 години, шліфована - 20 хвилин. Мак залити окропом на 1 годину. Відкинути набряклий мак на сито і збити блендером. Ізюм залити окропом на 20 хвилин. Пшеницю перекласти в миску і остудити. Додати мак, родзинки, подрібнені горіхи, сухофрукти з узвару. Залити кутю узваром з медом і перемішати.
Узвар із сухофруктів
Вода - 2 л.
Апельсин - 2 шт.
Сухофрукти (чорнослив, курага, родзинки) - 150-200 г.
Сушені яблука - 100 г.
Мед за смаком.
Сухофрукти вимити і замочити в теплій воді на 30 хвилин. Додати до сухофруктів крупно нарізані апельсини зі шкіркою. Потім залити їх двома літрами води і залишити на ніч. Вранці витягнути з води сухофрукти, залишити апельсин. Поставити суміш на вогонь, довести до кипіння і відразу зняти з плити. Додати в узвар сухофрукти, апельсини віджати від соку і витягнути. Накрити каструлю кришкою і укутати в теплий рушник. Залишити узвар на півдня. Для солодкого смаку можна додати мед.
Пісні вареники з картоплею
Вода - 200 мл.
Сіль.
Борошно - 600 г.
Цибуля - 4 шт.
Картопля - 8 шт.
Рослинна олія - 3 ст. л.
У воді розчинити сіль. Борошно просіяти в миску. У борошні зробити лунку, поступово вливаючи воду замісити тісто. Воно повинно бути щільним. Покласти тісто в миску і накрити плівкою, залишити на 40 хвилин. Картоплю відварити до готовності (30 хвилин). Цибулю обсмажити на рослинній олії. Зробити картопляне пюре зі смаженою цибулею. Тісто нащипати на кульки, розкачати їх, заповнити картоплею і зліпити вареники. У каструлі закип'ятити 2 літри води, посолити і покласти вареники. Коли вареники спливуть, варити 4 хвилини і витягнути з води.
Пісний борщ
сушені гриби — 150 г,
буряк — 500 г,
морква — 100 г,
буряковий квас — 400 г,
борошно — 50 г,
вершкове масло — 100 г,
сіль, перець — за смаком.
Сушені гриби промити й відварити. Буряки, моркву почистити й теж відварити. Овочевий і грибний відвари з'єднати. Буряки нарізати соломкою і вкинути у відвар, заправити сіллю, перцем, буряковим квасом, додати борошно, підсмажене на вершковому маслі, і добре прокип'ятити борщ.
Пісний борщ подають на стіл разом з «вушками».
Вушка для борщу
Для вушок: 1 1/2 склянки пшеничного борошна, 1/2 склянки води, 2 ст. ложки вершкового масла або маргарину, воду, сіль — за смаком.
Для начинки: гриби сушені або свіжі, цибуля, сіль, рослинна олія
Замісити тісто як на пельмені. Для начинки потрібно сушені або свіжі гриби. Якщо гриби сушені, то їх потрібно замочити у воді і потім відварити. Якщо свіжі, то досить їх відварити. Злегка підсмажити цибулю. Варені гриби відцідити від води, дрібно порізати і додати в цибулю і трішки посмажити. Тісто розкачати на маленькі кружечки, покласти начинку з грибів і зліпити таким же чином, як ліпляться пельмені та відварити в підсоленій воді протягом 1 хв.
Мариновані гриби
Печериці - 1 кг.
Цибуля ріпчаста - 1 шт.
Оцет - 70 мл.
Цукор - 2 ст. л.
Сіль - 1 ст. л.
Лавровий лист - 3 шт.
Перець духмяний горошком.
Гриби помити і очистити від бруду. У каструлю налити 1 л води, додати кілька горошин запашного перцю і листочків лаврового листа, сіль, цукор. Довести до кипіння і кинути гриби, варити 15 хвилин. Додати оцет і варити ще 5 хвилин. На дно банки стерилізованої банки викласти цибулю півкільцями, потім гриби. Залити маринадом. Залишити гриби на добу і подавати до столу.
Пісні голубці з грибами
Капуста білокачанна - 1 шт.
Рис - 200 г
Печериці - 500 г
Цибуля ріпчаста - 2 шт.
Соняшникова олія - 200 мл
Сіль, перець чорний мелений - за смаком
Печериці нарізати шматочками. Покласти на несильний вогонь маленьку каструльку. Наповнити її 50 грамами соняшникової олії і додати гриби. Накрити каструльку кришкою й чекати 8 хвилин. Печериці виділять достатньо соку під час тушкування. Його не виливати, він ще знадобиться. Вимкнути вогонь, коли тушкування закінчиться.
Дістати сковорідку з високими бортами. Налити в неї решту олії, покласти на сковороду півкільця ріпчастої цибулі. Смажити цибулю, поки не почне золотитися. Потім додати сирий рис, промитий під краном, а також гриби. Посолити й поперчити, помішуючи. Вогонь плити повинен бути слабким, смажити 10 хвилин.
Залити підсмажені овочі 200 грамами води. Закрити сковорідку і тушкувати не менш як 10 хвилин. За цей час рис повинен увібрати воду. Вимкнути, але залишити кришку на сковорідці.
Відварити в окропі капусту. Почекати, коли вона стане м'якою й перестане хрустіти. Дістати качан і розкрити його листя. Покласти в них начинку з пательні і скрутити голубці.
Покласти їх у каструлю, налити води, додати відкладений грибний відвар. Тушкувати голубці близько 15 хвилин.
Тушкована капуста
Ріпчаста цибуля - 1 шт.
Білокачанна капуста - половина.
Оцет - 0.5 столової ложки.
Цукор - 0.5 столової ложки.
Пшеничне борошно - 1 ч. л.
Томатне пюре - 1 ст. л.
Вода - 0.5 ст.
Рослинна олія - 2 ст. л.
Очищену капусту нашаткувати і покласти в каструлю, додати масло і воду, накрити кришкою і тушкувати 20 хв. Додати цибулю до капусти. Потім покласти в сковороду томатне пюре, оцет, цукор, приправити на смак і продовжувати тушкувати. Коли капуста буде готова (приблизно 30 хвилин), додати обсмажене в маслі борошно, перемішати і прокип'ятити.
Пісні картопляні пиріжки
Картопля — 1 кг;
Лук великий — 1 шт .;
Гриби — 0,5 кг;
Масло для смаження — 80 мл;
Борошно — 3 ст.л. + 150 г для присипки;
Цукор, сіль, спеції.
Для цього простого рецепти потрібно відварити почищений картоплю до готовності, злити всю рідину і розім’яти в пюре, додавши по 1 ч.л. солі і цукру.
Поки картопля остигає, дрібно нарізати цибулю і гриби.
Всі разом обсмажити на сковороді, приправити сіллю і перцем. Гасити з відкритою кришкою до тих пір, поки не випарується весь сік, виділений грибами.
Додати в картопля борошно і гарненько вимісити масу — тісто повинно вийти крутим і пластичним.
Далі принцип роботи зі зразами практично не відрізняється від формування традиційних пиріжків. Однак тут з тестом необхідно працювати руками, кожен раз змочуючи їх водою.
Відщипнути шматочок тесту і сформувати з нього кульку, який буде міститися в руку. Потім з кульки зробити пласт товщиною близько 1 см, викласти 1,5 ч.л. начинки і сформувати пиріжок.
Обсмажувати пісні картопляні зрази з грибами з двох сторін до рум’яної скоринки, потім викласти на папір, щоб видалити зайве масло.
Салат із квасолею та грибами
Складники:
пів кілограма печериць;
200 грамів квасолі;
1 банка консервованого зеленого горошку;
70 грамів сухариків;
4 малосольні огірочки;
2 ст. л. соєвого соусу;
4 ст. л. соняшникової олії;
зелень (яка найбільше подобається).
Спершу, необхідно підготувати квасолю. Для цього, її потрібно проварити в ледь підсоленій воді протягом півтори години або, якщо зовсім обмаль часу на приготування, то можна використати консервовану магазинну будь-якого сорту.
Доки квасоля вариться, можна підготувати гриби. Печериці треба помити, почистити від брудної плівки та розрізати на 4 частини, щоб смак грибів добре відчувався в готовому салаті.
Потім, гриби слід підсмажити до рум’яного відтінку на рослинній олії на максимальному вогні. Печериці на сковороді слід час від часу помішувати з допомогою дерев’яної лопатки. Солити гриби на даному етапі не потрібно, тому що вони виділять сік і не матимуть апетитного вигляду. Сіль варто додавати тоді, коли печериці стануть рум’яними. Після цього, їх швидко треба зняти з плити.
За цей час якраз звариться квасоля. Її потрібно відкинути на друшляк, а з консервованого зеленого горошку необхідно злити рідину.
Малосольні або солоні огірки треба нарізати досить великими шматками, щоб їх смак «не загубився» в салаті.
Потім, нарізку огірків і квасолю з горошком слід додати до шампіньйонів, що остигли.
Зелень треба помити холодною водою, подрібнити гострим ножем і з’єднати з салатом. Куплені сухарики, з будь-яким смаком, варто додавати перед тим, як подавати на стіл, інакше вони втратять свою хрусткість.
Салат потрібно заправити соняшниковою олією та соєвим соусом. Якщо є потреба, то страву можна посолити та поперчити. Всі компоненти слід ретельно перемішати й салат готовий до подачі на стіл.
Запечена скумбрія
Скумбрія - 2 шт.
Цибулина - 1 шт.
Лимон - 0,5 шт.
Майонез - 2 ст. л.
Сіль, приправа для риби - за смаком.
Рибу обмити, видалити голову і нутрощі. Натерти зверху і всередині приправою для риби або сіллю з перцем і залишити на 30 хвилин. Надрізати рибу на однакові шматки, не розрізаючи до кінця. У надрізи покласти півкільця цибулі, а кільця лимона увіткнути в черево. Зверху обмазати рибу майонезом або приправою для риби. Випікати в розігрітій до 200 градусів духовці 25-30 хвилин.
Пісні пончики
Борошно пшеничне - 350 г
Вода - 250 мл
Дріжджі сухі швидкодіючі - 1 ч. л.
Цукор - 2 ст. л.
Олія - 1 ст. л.
Сіль - 1/4 ч. л.
Додатково
Борошно пшеничне - 20 г
Олія (для смаження) - 300 мл
Цукрова пудра - 1 ст. л.
Тісто для пончиків можна замісити як звичайним способом, так і за допомогою хлібопічки. У теплу воду (30-35 градусів) додати цукор, сіль, просіяне і змішане з дріжджами борошно, олію. Замісити тісто. Потім необхідно дати йому піднятися (обсяг повинен збільшитися приблизно в 2 рази).
Апетитно-соковита скумбрія: як смачно запекти рибу в духовціСтіл посипати борошном, викласти на нього тісто і розкачати завтовшки 2-2,5 см. За допомогою круглої вирубки або тонкої склянки вирізати кружечки.
Накрити кружечки плівкою або рушником і дати їм збільшитися в розмірі (близько 20 хвилин).
Обсмажувати пончики в олії можна як у сковороді, так і в невеликій каструлі. Попередньо олію необхідно добре нагріти. Обсмажити пончики з двох боків до золотистої скоринки.
Готові пончики викласти на серветку для видалення зайвої олії. Можна наповнити їх джемом за допомогою кулінарного шприца. Остиглі пончики посипати цукровою пудрою.
Різдво, свята вечеря, 12 страв, Пісні пончики, кутя, Узвар із сухофруктів, Салат із квасолею та грибами, Пісний борщ, Пісні картопляні пиріжки, Вушка для борщу, Пісні вареники з картоплею, мариновані гриби, запечена скумбрія, тушкована капуста, Пісні голубці з грибами
На Рівненщині виплатять фінансову допомогу ВПО: як отримати?
З 11 грудня 2024 року на Рівненщині стартує виплата фінансової допомоги для внутрішньо-переміщених осіб.
переглядів: 200
Де відпочити на вихідні взимку недалеко від міста?
Зима – це чудова пора для відпочинку, особливо коли можна втекти від міського шуму і провести вихідні у комфорті та затишку. Якщо ви шукаєте ідеальне місце для зимового відпочинку недалеко від міста, зверніть увагу на заміський комплекс відпочинку, наприклад, таке популярне місце неподалік Дніпра як SunRay.
переглядів: 66
М'ясорубки професійні – необхідне обладнання для справжніх професіоналів
Професійні м’ясорубки — надійне рішення для закладів громадського харчування: висока потужність, зручність використання, тривалий термін служби
переглядів: 50
Як обрати ідеальний наповнювач для вашого кота
Якісний наповнювач ефективно поглинає вологу, нейтралізує запахи та забезпечує зручність прибирання. Він також запобігає поширенню бактерій і неприємних запахів, підтримуючи гігієну в оселі. Крім того, відповідний підстилковий матеріал задовольняє природні потреби кота, сприяючи його здоров'ю та добробуту.
переглядів: 318
Золотий та срібний стиль від Золотого Віку: як обрати прикраси на кожен день
Щоденний образ — це не лише вибір одягу, а й мистецтво доповнення його правильними аксесуарами. Ювелірні прикраси можуть перетворити найпростіший аутфіт на вишуканий та завершений вигляд. Але як обрати прикраси, які будуть підходити на кожен день, виглядати стильно і не втрачати актуальність?
переглядів: 175