Ми у Facebook
14.09.2024, 12:38

Як зрозуміти що рана загоюється?

Рана - це порушення анатомічної цілісності тканин або їх пошкодження під дією ушкоджуючого агента. Класичними ознаками рани є біль, кровотеча та дзенькіт. Печіння, або розходження країв рани, залежить від розміру рани, еластичності пошкоджених тканин і напрямку їх розриву. Пошкоджуючим фактором може бути механічна травма, термічна травма (опіки, обмороження), хімічна травма та променева енергія [1].

При саднах та ранах, можна застосовувати мазь Бепантен. Сучасний засіб представлений у кількох формах:

  1. Мазь. Вона призначена для відновлення шкіри після пошкоджень, таких як подряпини та незначні опіки.
  2. Крем. Підходить для лікування навіть вологих ушкоджень.
  3. Бепантен® Плюс з антисептичним ефектом. Забезпечує дезінфекцію рани.

Етапи загоєння ран

Як заживає рана? Процес можна розділити на три стадії:

  1. запальна - це стадія, під час якої пошкоджуються кровоносні судини. У відповідь організм активує каскад згортання крові та клітини, що беруть участь у процесах регенерації, такі як макрофаги, які поглинають відмерлі тканини;
  2. проліферація - приблизно через 4-5 днів після пошкодження кровоносних судин фібробласти починають виробляти велику кількість колагенових волокон, що дозволяє епідермісу відновлюватися, а рані поступово загоюватися;
  3. ремоделювання - приблизно через 3 тижні після пошкодження кровоносних судин відбувається ремоделювання. Рубець перебудовується і втрачає свої еластичні колагенові волокна на користь компактних, укріплених і структурованих колагенових волокон [2].

Практичні поради

Зрозуміти, що рана загоюється, можна за кількома ключовими ознаками.

  1. По-перше, зверніть увагу на зміни в кольорі шкіри навколо рани. Якщо вона стає менш червоною або зникає почервоніння, це свідчить про зменшення запального процесу. Другим важливим знаком є зменшення набряку. Як тільки область навколо рани починає ставати менш об'ємною, можна бути впевненим, що відбувається поступове відновлення.
  2. Іншим показником є зменшення болю. Якщо ви помічаєте, що дискомфорт і біль стають менш інтенсивними, це також свідчить про позитивний прогрес у загоєнні. Крім того, відновлення нормальної функції ділянки може свідчити про те, що рана йде до загоєння; наприклад, ви зможете знову нормально рухати тією частиною тіла, де була травма.
  3. Останнім, але не менш важливим, є поява грануляційної тканини – нової, червоної і волокнистої. Цей процес свідчить про активний ріст нових клітин і підготовку рани до повного загоєння. Якщо ви спостерігаєте ці ознаки, можна зі спокоєм стверджувати, що рана потроху загоюється [3].

Продукти Бепантен® підходять для лікування ушкоджень шкіри, що виникають після незначних хірургічних втручань, а також при дрібних ерозіях і виразках. Вони легко наносяться на шкіру, швидко вбираються і не містять штучних барвників чи консервантів.

Література

1. Guidelines for the best care of chronic wounds, 2006, Wound Rep Reg 14:645-711.

2. Eming SA, Smola H, Krieg T. 2002. Treatment of chronic wounds: state of the art and future concepts. Cell Tissues Organs172: 105-117.

3. Eming SA, Krieg T, Davidson JM. 2007. Inflammation in wound repair: molecular and cellular mechanisms. J Invest Dermatol 127: 514-525.

На правах реклами

Рекомендуємо звернутись за консультацією до лікаря. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю






На правах реклами