Ми у Facebook
10.12.2013, 22:16

До Нового 2014 року Національний банк випустив монету "Рік коня"

До новорічних свят Національний банк України підготував пам’ятну монету “Рік Коня”.
Символіка східного календаря, за яким декілька тисяч років живуть Китай, Японія, Монголія, Корея та інші азійські країни, вже давно стала популярною в Україні. Особливо напередодні нового року згадуються тварини, що уособлюють 12-річний цикл Юпітера. Підготовка дарунків, вибір кольорів свята, атрибутів та одягу на новорічну ніч, страв, що відповідають символу року – традиційні передсвяткові заняття. Наступний рік - рік синього дерев’яного Коня.

10 грудня 2013 року до новорічних свят Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету “Рік Коня” номіналом 5 гривень із серії “Східний календар”. Завдяки великому тиражу, 25 000 штук, багато поціновувачів східного календаря матиме змогу придбати цю монету. Її вартість у футлярі становить 395 гривень. Зважаючи на те, що монету виготовлено зі срібла 925 проби, а її маса становить 15,55 г, - це цікавий символічний та цінний подарунок на Новий 2014 рік рідним та близьким, членам сім’ї та друзям.



Над створенням монети працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, а також скульптори Анатолій Дем’яненко та Володимир Дем’яненко. В художньому оздобленні монети знайшли втілення елементи українського народного декоративного мистецтва, в тому числі рослинний орнамент, що нагадує витинанку, давній декоративний вид мистецтва.

“Серія “Східний календар” заснована у 2006 році. Нині вона налічує вже дев’ять монет − “Рік Собаки”, “Рік Свині (Кабана)”, “Рік Пацюка”, “Рік Бика”, “Рік Тигра”, “Рік Кота (Кролика, Зайця)”, “Рік Дракона”, “Рік Змії” та “Рік Коня”. Усі монети цієї серії користуються значною популярністю серед населення завдяки цікавому художньому рішенню − стилізації зображення тварин та рослинного орнаменту, а також використанню різноманітних каменів для оздоблення.

Нацбанк вводить в обіг пам'ятні монети "Гопак"

Придбати пам’ятні монети можна в територіальних управліннях Національного банку України та в банках- дистриб’юторах Національного банку України з продажу пам’ятних монет.

Пам’ятна монета “Рік Коня” номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Головний банкір Рівненщини - про депозити, ювілейні монети та професію банкіра

До слова, попередня памятна монета, випущена Національним банком України, була приурочена до 100-річчя від дня народження видатного українського кардіохірурга Миколи Амосова. Вона також має номінал 5 гривень і з'явилась в обігу 26 листопада.

Загалом за час незалежності України станом на 22 вересня 2013 року Національний банк України випустив 572 ювілейні та пам'ятні монети. З них: 288 з недорогоцінних металів, 230 срібна, 48 золотих та 6 біметалевих з срібла й золота. Ювілейні і пам'ятні монети почали випускатися Національним банком з 1995 року, з 572 монет — 21 монета номінована в карбованцях і 551 у гривнях.

- Кожна монета класифікована за певною тематикою, виготовляється з дорогоцінних та недорогоцінних металів та має певний тираж, - розповів під час недавньої онлайн-конференції на порталі OGO.ua начальник управління Національного банку України у Рівненській області Іван Чух. - Придбання таких монет, це перш за все, вигідне капіталовкладення, яке щорічно лише збільшується у вартості, за рахунок росту ціни металлу, з якого вона виготовлена, та художньої, історичної цінності, а також за рахунок обмеженого тиражу.

Корисна інформація

Дистриб'ютори Національного банку України:

ВАТ "Державний ощадний банк України"
АТ "Банк "Фінанси та кредит"
ПАТ "КБ "Хрещатик"
ПАТ "Банк "Форум"
ПАТ "ОКСІ Банк"
АТ "ІМЕКС БАНК


Управління НБУ в Рівненській області
33028, м. Рівне, вул. С. Петлюри, 10





На правах реклами