Ми у Facebook
21.12.2013, 00:22

Екс-губернатор Волині - на підписці про невиїзд

20 грудня у Луцьку відбувся суд, що обрав запобіжний захід на період кримінального провадження для співкоординатора луцького Євромайдану, екс-голови Волинської облдержадміністрації Володимира Бондаря. Суд присудив йому «особисте зобов’язання»(підписку про невиїзд).
Як повідомляє Юлія Грищук у групі "Євромайдан Луцьк" у Facebook, на період слідства впродовж двох місяців Володимир Бондар не має права виїзджати за межі області та знаходитись на Театральному майдані Луцька під час акцій, прибувати на першу вимогу до слідчого управління УМВС та здати у відповідні органи свій закордонний паспорт.

«Я не маю претензій до суду, але є претензії до слідства і прокуратури», - прокоментував рішення суду Володимир Бондар. Він розцінює цю справу як спробу влади усунути його та колег від активної діяльності під час Євромайдану, та зокрема і від політичної.

«Захищатися, коли буде йти кримінальне розслідування, хтось думає , що ми не будемо. Але вони помиляються, ми навпаки в ході процесу будемо давати ще й відсіч цій владі», - зауважує Володимир Бондар.

Гімн "тітушек" - новий хіт інтернету [+Відео]

Як повідомляє VolynPost, Володимира Бондаря підозрюють у порушенні двох статей Кримінального кодексу України – 295 ("Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку") і 341 ("Захоплення державних або громадських будівель чи споруд"). Мовляв, Бондар, разом зі спільниками під час мітингу 2 та 3 грудня закликали до блокування будівлі Волинської облдержадміністрації. У вчиненні кримінального злочину за трьома статтями ККУ – 295 ("Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку"), 296 ("Хуліганство") і 341 ("Захоплення державних або громадських будівель чи споруд") фігурують ще п’ять активістів Євромайдану – Богдан Шиба, Сергій Григоренко, Майя Москвич, Микола Собуцький та Ігор Гузь. До слова, для Сергія Григоренка, Богдана Шиби застосовані міри запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання. Москвич зобов'язали два місяці ходити з навігаційним браслетом.

У Рівному міліція забороняла журналістам заходити на територію міськвідділу

Варто нагадати, що Верховна Рада України 19 грудня проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій протесту починаючи з 21 листопада і до дня набрання чинності цього закону. Законопроект не стосується силовиків, які побили мітингувальників, оскільки опозиція змогла наполягти на тому, щоб замінити формулювання "осіб, пов’язаних з участю в акціях протесту" на формулювання "учасників акції". Крім того, законопроектом визначається, що всі кримінальні провадження щодо учасників акцій, відкриті з 21 листопада, підлягають закриттю, а особи підлягають звільненню і вважаються такими, шо не мають судимості.

Учасників Євромайдану звільнили від кримінального переслідування





На правах реклами