Що і як потрібно забороняти і дозволяти дитині?
Поважайте!
Основна відмінність дитини від дорослого полягає в тому, що її вчинки ґрунтуються на власних бажаннях, а бажання - на власному баченні світу - яке якраз і потрібно коригувати! Запитайте себе: чи зачепить моя дитина почуття оточуючих, зашкодить це кому-небудь з сусідів, яку небезпеку це принесе моїй дитині або мені особисто?
Як не виховати неслуха?
Забороняйте ! І дозволяйте ...
Бувають принципові моменти у вихованні, коли заперечень бути не може. Малюк повинен переходити дорогу лише за руку з мамою і питати дозволу, перш ніж взяти чуже. Але в деяких випадках потрібно поступатися малюкові. Ви хочете на ніч почитати йому книжку, а він бажає перед сном добудувати вежу? Якщо ви поступитеся, він буде відчувати рівноправність, свою значимість і незалежність. І його капризи поступово зійдуть нанівець.
Відволікаємо дитину від телевізора
Пояснюйте !
Маленькій дитині необхідно пояснювати, що в інших людей теж є права, почуття і особисте життя. Вона може безцеремонно відбирати іграшки в інших дітей у пісочниці, брати без дозволу в магазині все, що лежить на полицях. Терпляче пояснюйте, що відчувають інші за тих чи інших обставинах, і самі будьте прикладом гідної поведінки та поваги прав особистості. Кажіть «не можна» тільки тоді, коли це дійсно необхідно.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1391519542.jpg)
Поступайтеся !
Коли бажання безневинне, задовольніть його. Деякі вчинки не тільки допоможуть вам уникнути непотрібних сліз і образ, але і дозволять малюкові відчувати, що він в деякій мірі контролює своє життя. Вічна перешкода з вказівок змушує сприймати світ як недружній, що пригнічує дитину.
Мама і донька: стосунки
Домовляйтеся !
Пропонуйте альтернативні варіанти вчинків, які ви не схвалюєте. Якщо ви підвищуєте голос і втрачаєте контроль над собою кожен раз, коли щось йде не за вашим планом, з дітьми буде те ж саме.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1391519555.jpg)
Нівелюйте конфлікти!
Якщо назріває конфлікт, постарайтеся відвернути малюка чимось цікавим. Якщо ж істерика неминуча, не міняйте своє рішення. Також не намагайтеся пояснити причину вашої відмови в той момент, коли дитина вже катається по підлозі з нестямним криком. На час залиште її саму, а коли вона заспокоїться, поверніться до розмови.
Посмішка дня
- Синок, сходи в магазин.
- А чарівне слово?
- Інтернет відключу!
- Уже біжу!
Фото з сайтів: med2live.ru, www.kindereducation.com
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Відомий український поет і прозаїк опублікував потужний вірш
![](/images/articles/2/small/1671738078.jpg)
Поет, прозаїк та журналіст Василь Зима поділився з читачами своїм новим твором.
переглядів: 205
Молитва до Богородиці під час війни
![](/images/articles/2/small/1584544043.jpg)
У тяжкі часи якнайкраще допомагає щира молитва до Бога, який обов'язково почує і допоможе. Також можна звернути свої молитви до Пресвятої Богородиці.
переглядів: 178
Як зрозуміти, що дитина бреше
![](/images/articles/2/small/1739724123.jpg)
Усі діти час від часу фантазують або намагаються видати бажане за дійсне. Втім, як відрізнити безневинні вигадки від свідомого обману?
переглядів: 364
Спершу розбудовував Україну, а тепер захищає
![](/images/articles/2/small/1739723125.jpg)
Мешканець Рівненщини будував котеджі, створював затишок для людей. Зараз розбудовує щит для країни, що тримається на мужності таких, як він. Рівнянин Михайло на позивний "Борода" - уже рік служить в 60 Окремому Батальйоні Сил ТрО - «Поліські Вовки» 104 бригада тероборони ЗСУ Рівненщина.
переглядів: 233
Захисник з Рівненщини розповів, як збив ворожий літак
![](/images/articles/2/small/1739028693.jpg)
Військовослужбовець ЗСУ родом із Дубенщини, 27-річний Павло на позивний «Шершень» – будівельник у минулому.
переглядів: 289