Порядок державної реєстрації смерті [+ПОРАДИ]
Не пізніше 3 днів
Для проведення своєчасної державної реєстрації смерті осіб, слід звернути увагу на той факт, що законодавством передбачений термін подачі заяви про державну реєстрацію смерті до органу державної реєстрації актів цивільного стану не пізніше 3 днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі, якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.
Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документа встановленої форми про смерть, який видається закладом охорони здоров'я чи судово-медичною установою (лікарні, поліклініки, судово-медичні установи, тощо).
Питання державної реєстрації смерті регулюються статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 р. та главою 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р.
Якщо смерть сталася в дорозі
Необхідно пам’ятати, що державна реєстрація смерті проводиться:
- за останнім місцем проживання померлого;
- за місцем настання смерті чи виявлення трупа ;
- або за місцем поховання померлого.
У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) державна реєстрація смерті може бути проведена в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Іноземці та особи без громадянства
Державна реєстрація смерті іноземців та осіб без громадянства проводиться на загальних підставах з дотриманням вимог законодавства України. При цьому документи (паспорт, довідка про смерть, тощо) складені на іноземній мові мають бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.
Хто подає заяву
Із заявою про реєстрацію смерті можуть звернутись родичі померлого, представники органу опіки та піклування, працівники житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інші особи - не пізніше трьох днів з дня настання смерті людини.
Державна реєстрація смерті проводиться в присутності заявника. Заявник (особа, яка звертається щодо державної реєстрації смерті) має пред'явити свій паспорт або паспортний документ.
Що робити з паспортом померлого
Відповідно до п. 14 глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, якщо померлий мав паспорт або паспортний документ, а також військово-облікові та пільгові документи, то орган державної реєстрації актів цивільного стану, який реєструє смерть, вилучає їх і в цих документах проставляє відповідний штамп про смерть власника. Непередача зазначених документів померлих не є перешкодою для державної реєстрації смерті.
Необхідні документи для реєстрації смерті:
- лікарське свідоцтво про смерть;
- паспорт померлої людини;
- паспорт заявника.
Які документи мають видати
Після проведення державної реєстрації смерті орган державної реєстрації актів цивільного стану видає відповідне свідоцтво та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради видається довідка для отримання допомоги на поховання.
У відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції реєстрація смерті проводиться у разі:
- смерті людини в м. Рівне,
- якщо людина, що померла, прописана (зареєстрована) в м. Рівне
- місце поховання у м. Рівне.
Якщо у вас виникають запитання щодо реєстрації смерті, звертайтесь до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції за адресою:
м. Рівне, вул. Енергетиків, 33. телефон ( 0362) 62-99-17.
Графік прийому:
понеділок з 9-00 до 16-30
вівторок з 9-00 до 17-00
середа з 8-30 до 17-00
четвер з 8-30 до 17-00
п'ятниця з 9-00 до 17-00
субота з 9-00 до 15-00
неділя - вихідний
Обідня перерва з 13-00 до 13-30.
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Державна реєстрація смерті

місце поховання, прописана, померла, відділ державної реєстрації, документи, зареєструвати смерть
Найкращі привітання для найріднішої людини в День матері

Мама є найріднішою людиною в житті кожного з нас. Традиційно у другу неділю травня в Україні відзначають День матері.
переглядів: 171
В Острозі попрощаються із загиблим Героєм

Острозька громада отримала трагічну звістку – загинув солдат Вадим Вербицький. Захисник народився 24 грудня 1984 року.
переглядів: 166
День матері в Україні 2025: коли святкуємо та яка історія стоїть за найтеплішим святом весни

У другу неділю травня в Україні відзначають одне з найніжніших і найдушевніших свят року — День матері. У 2025 році ця дата припадає на 11 травня. Це день, коли ми зупиняємо щоденні справи, щоб подякувати тим, завдяки кому прийшли у світ — нашим мамам.
переглядів: 243
Гороскоп на 11 травня: день, коли варто тримати емоції під контролем

11 травня астрологи радять утриматися від важливих рішень і контролювати свої вчинки. День не підходить для імпульсивних дій — надто великий ризик зробити помилку, наслідки якої можуть бути тривалими.
переглядів: 203
Що варто і не можна робити у день Кирила та Мефодія

Сьогодні, 11 травня, за новим церковним календарем Української православної церкви вшановують пам’ять святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності, яких з любов’ю називають учителями слов’ян.
переглядів: 193