08.07.2015, 18:45

Як заморозити ягоди на зиму [+ПОРАДИ]

Ягоди, заморожені при температурі -18 градусів і нижче, можна зберігати у морозильній камері від 8 до 12 місяців — аж до нового врожаю.
Головне — правильно заморозити і тримати у щільно закритих одноразових контейнерах, пластикових баночках і коробочках з-під йогуртів чи сметани, або ж у поліетиленових пакетах. У жодному випадку не кладіть заморожені ягоди поряд з мороженою рибою чи м’ясом!

1. "Сухий" спосіб. Ягоди (полуниці, суниці, малина, чорниці, ожина, чорна смородина, порічки, аґрус, журавлина та ін.), а також вишні й черешні треба почистити, помити, відкинути на друшляк й розкласти на рушнику або дрібній решітці, щоб стекла вода. Розкладіть на дошці, вкритій поліетиленом чи харчовою плівкою і поставте у морозильну камеру на ніч. Замерзлі ягоди зсипте у невеликі пакети чи контейнери, при можливості видаліть зайве повітря. Закрийте контейнери кришкою, а пакети щільно зав’яжіть і приберіть у морозилку. Порції робіть з розрахунку, щоб одразу ж потім використати — на один пиріг чи десерт. Досвід показує, що такі ягоди будуть смачніші, якщо перед заморожуванням їх посипати зверху невеликою кількістю цукру або цукрової пудри.

2. Ягідне пюре без цукру або ягоди, перетерті з цукром. Дуже зручно заморожувати невеликими порціями. Можна з’їсти й через день, як фруктове морозиво-шербет, або ж залишити на місяць-півроку. Для економії прямокутні формочки або контейнери можна через кілька діб після заморожування вийняти з морозилки, потримати трохи під струменем теплої води, вийняти заморожений брикет, щільно загорнути його у два шари поліетиленових пакетів і швиденько повернути назад у морозилку.

3. Ягоди у цукровому сиропі. Почищені й вимиті ягоди щільно складіть у контейнери і залийте їх звареним і охолодженим в холодильнику сиропом (400-500 г цукру на 1 л води). Не накриваючи кришками, покладіть ягоди в сиропі на добу в морозильну камеру. Потім щільно закрийте кришками і залишіть на тривале зберігання.

До теми:

5 способів заморозити малину

Соковиті ягоди, подаровані природою

Цукати з вишні та черешні - рецепти [+ПОРАДИ]