Рівненський медик: "Лікарі відчувають себе приниженими, коли пацієнти доплачують їм за роботу"
Моя колега-лікар недавно мені розповідала свою історію. По сусідству з нею живе телемайстер і у нього є діти. Час від часу вони хворіли і сусід просив колегу оглянути його дітей, послухати, призначити лікування. Вона робила це по-сусідські, нічого не вимагала, а сусід і не наполягав. Але сталося так, що у колеги зламався телевізор і вона покликала сусіда на допомогу. Після ремонту для годиться запитала: «Скільки потрібно заплатити»? У відповідь почула: «Взагалі ця робота коштує стільки, але так як з вас, то трошки дешевше». І тут колега скипіла, мовляв, як я приходила лікувати твоїх дітей, то безкоштовно, а як ти до мене – то плати. Сусід щиро здивувався: «А що там ти робила? Послухала, написала і все. А я детальку відпаяв, нову поставив». «В такому разі» - відповіла лікар, - «йдеш в магазин, купуєш собі стетоскоп за ті гроші, що я тобі зараз плачу і надалі сам слухаєш своїх дітей і призначаєш їм лікування. Домовилися?»
Викликав я зовсім недавно знайомого сантехніка з жеку, потрібно було зробити деякі дії з радіатором опалення. Він прийшов і працював трошки менше 2 годин. При розрахунку сказав так: «Ця робота коштує 500 грн, але з вас, як зі знайомого – 350». Послухайте, але мені з моєю зарплатою у відділенні реанімації, де лікуються важкохворі діти, потрібно працювати майже 3 дні, щоб заплатити за 2 години роботи сантехніка! Потім мені потрібно було виконати ще деяку роботу з електрикою. Покликав я майстра, але вже запитав про ціну наперед. Він подивився і сказав: «Менше, як за 900 грн я цю роботу робити не буду». Я відповів, що подумаю. Потім сів на інтеренет, ютуб, почитав, подивився і за півдня зробив це сам. Там не було нічого особливого. Будь-хто з клепкою в голові може навчитися і зробити таку роботу. Без освіти і без диплома. Але чи може той самий чоловік прийти і робити мою роботу?
Сьогодні лікарів вважають чи не найбільшими хабарниками країни. Вимагають, щоб вони завжди посміхалися, все добре пояснювали, дали свій номер мобільного і відповідали у вечірні години, вихідні і святкові. Бо вони, мовляв, отримують зарплату з людських податків. А якщо ця низька зарплата їм не подобається, то нехай ідуть в бізнес і не плачуть. До речі, саме так уже зробили дуже багато чудових лікарів. Чи виграла від цього медицина і хворі? Запитання риторичне. Я вчився 4 роки у мед коледжі і мав 100% відмінних оцінок у дипломі, потім 6 років в університеті і закінчив з відзнакою, потім 2 роки в інтернатурі і закінчив успішно. Для того, щоб слухати і чути вчився 12 років, купив стетоскоп за 600$, різного інструментарію ще не скажу на яку суму. Ок, я піду в бізнес, навчуся робити електрику і ще щось. Ви думаєте, на моє місце прийдуть кращі?
Потрібно усвідомити, що кожна послуга має свою ціну. Я не знаю, хто придумав ціни сантехнікам, електрикам, столярам. Але знаю, що їх в Україні оцінили краще за лікарів і вчителів, хоча рівень освіти і знань нижчий. За будь-який сервіс потрібно доплачувати і завжди 5-зірковий готель дорожчий за 2-зірковий, хоча переночувати можна і там, і там. Нам докоряють, що лікарі живутьу віллах і їздять на дорогих машинах. Так, але це невеликий відсоток, по яким судять про всіх. Лікарі відчувають себе приниженими, коли пацієнти доплачують їм за їх роботу, але інакше вижити не можуть. Не буде за що платити майстрам з ремонту квартири і техніки. В ідеалі, доплачувати за класний сервіс мали б не пацієнти, а страхова компанія. Але для цього потрібна страхова медицина. Держава щороку виділяє суми на медицину. Ці кошти могли б піти на базові страхові поліси, які б забезпечували базову допомогу. При бажанні мати вищий рівень обслуговування пацієнт доплачував би сам. Це підняло б рівень сервісу, дало б можливість пацієнтам справді обирати і лікарню, і лікаря, відсіяло б хамів і неуків і набагато знизило б рівень корупції і відкатів. Але чи готове суспільство до цього? Чи нас задовольняє те, що є?"
Статті до теми:
Як рівненська журналістка зі «швидкою» чергувала: злі собаки і п’яні чоловіки [ЧАСТИНА 1] [+Фото]
Як рівненська журналістка зі «швидкою» чергувала: наркодиспансер буйних не тримає [ЧАСТИНА 2]
Як рівненська журналістка зі «швидкою» чергувала: п'яного і буйного батюшку доставляли до лікарні з «беркутом» [ЧАСТИНА 3]

хабарі, зарплата, страхова медицина, лікар, рівненських медик, соцмережі
Білий дим: обрали новго Папу Римського

У Ватикані завершився конклав, що розпочався 7 травня. Після 4-х голосувань кардинали обрали 267-го Папу Римського. О 19:07 за київським часом 8 травня 2025 року над Сикстинською каплицею з’явився білий дим, що сповістив світ про обрання нового Понтифіка.
переглядів: 206
У Сарненському районі затримали серійного крадія мідних кабелів

Уночі 8 травня в селі Степань поліцейські викрили 42-річного жителя села Золотин на крадіжці кабелю зв’язку.
переглядів: 235
«Енеїда: енциклопедія українства» — унікальна виставка відкрилась у Рівному

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку, присвячену безсмертному твору Івана Котляревського «Енеїда».
переглядів: 251
У Рівному нова очільниця управління культури

Ганна Мосійчук відучора обіймає посаду начальника управління культури і туризму
переглядів: 394
ФОТОФАКТ: У Рівному підчистили колись стихійний ринок

Про це у редакцію ОГО повідомила постійна читачка.
переглядів: 364