Що таке поліомієліт та чи варто робити щеплення від цієї хвороби
Найчастіше захворювання проявляється головними болями, високою температурою та складними неврологічними змінами. На більш складних стадіях можливий параліч та деформація кінцівок.
Симптоми поліомієліту частіше проявляються в дитячому віці, але заразитися вірусом можуть і дорослі, причому у дорослих перебіг захворювання більш важкий.
Лікування поліомієліту здійснюється за допомогою тривалої терапії. Головне - не втрачати час і починати лікування якомога раніше.
Поліомієліт у дітей не проходить безслідно, навіть у дорослому віці стан нервової системи, у людини, яка хворіла поліомієлітом може почати погіршуватися, з'являється задишка, стомлюваність, збій дихального ритму у сні або хронічна м'язова атрофія.
Профілактика поліомієліту спрямовується на запобігання розвитку ускладнень в кістках і суглобах. Головною і найдієвішою профілактикою цього захворювання було і залишається щеплення. Крім того, дотримуючись правил особистої гігієни, можна значною мірою убезпечити себе від зараження вірусом.
Після системи щеплень проти поліомієліту, імунітет до вірусного захворювання зберігається протягом п'ятнадцяти років у 100% дітей.
Якщо у дитини присутні наступні показники, щеплення проводити не слід:
- загострення наявних хронічних хвороб;
- ослаблений імунітет;
- розлади нервової системи. Однак, якщо лікар не проти, щеплення можна проводити.
Нагадаємо, що в Україні уже розпочалася масова вакцинація від поліомієліту, тому не гайте часу і звертайтеся до лікарів за вакциною.
За матеріалами: medicine.co.ua.
Статті до теми:
Які щеплення обов’язкові й безкоштовні: що слід знати рівнянам
Чи потрібно робити щеплення від грипу посеред зими?
У Рівному більше батьків стали робити дітям щеплення

Як боротися з алергією на пилок

Не для всіх час цвітіння рослин — це найкраща пора року. Особливо неприємна вона для людей, які страждають на сезонні алергії. Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.
переглядів: 160
Які квіти саджати на могилі: красиві та невибагливі варіанти

Догляд за могилою — це не лише прояв пам’яті, а й спосіб виразити любов та повагу до померлого. Одним із важливих елементів впорядкування місця поховання є висадка квітів та рослин.
переглядів: 1174
Як просунути магазин меблів в інтернеті?

Просто створити інтернет-магазин недостатньо для успіху в конкурентному онлайн-середовищі. Необхідно застосовувати ефективні стратегії просування, щоб залучити аудиторію і, відповідно, збільшити продажі.
переглядів: 170
Обман та час на самоті: астропрогноз на 25 квітня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 25 квітня.
переглядів: 432
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 318