Як не впасти у депресію, коли в країні війна? [+ПОРАДИ]
Лікарі кажуть, що розстріли на Майдані викликали першу хвилю психічних розладів, анексія Криму принесла другу. Війна, яка триває вже більше ніж рік, стала третім фактором.
Пусковим механізмом часто стає втрата. Щоденна втрата братів по духу й по крові є для українців болючою трагедією. Тому перед кожним постає запитання: як уникнути депресії, коли здається, що сил вже немає, щоб боротися далі?
Ось поради медиків та психологів, які вдалося зібрати, працюючи над цим матеріалом.
Перш за все, віддайте перевагу читанню газет і стрічкам новин в Інтернеті. Під час читання логічне мислення переважає над емоціями, які ви отримуєте під час перегляду телевізора. Тобто, вас не так легко буде ввести в оману.
Висипайтеся і не перевтомлюйтеся. Добрий відпочинок дає гарантію, що ви будете ясно мислити і почуватися набагато бадьоріше.
Важливо не забувати про фізичну складову. За словами спеціалістів, заняття фізичною активністю відволікає від негативних думок та переживань. Хтось може піти в спортзал, багато людей вчаться танцювати. Так вони намагаються переключити свою енергію на щось інше. Це неодмінно допоможе хоч трохи забути про нещодавні переживання.
Напишіть план майбутнього. Коли є розуміння того, що буде завтра і навіть через 20 років, знижується градус тривожності. В кінці кожного тижня виділіть час на складання плану на наступний тиждень. Це не втрачений час, вам це окупиться підвищенням вашої продуктивності.
Переключіться на добрі справи. Підтримка інших не залишає місця і часу для похмурих думок, плюс приносить задоволення. Крім того, тісний зв’язок із людьми дозволяє легше переживати катаклізми, оскільки є впевненість: «Я не один».
Живе спілкування не можна замінити повідомленнями в Інтернеті, тому щодня виходьте на прогулянки і побільше спілкуйтеся з людьми. Кожен із нас хоче підтримки, а люди зі спільним горем завжди допоможуть один одному. Відкрийте своє серце – тоді ви обов’язково знайдете підтримку не тільки серед рідних людей, а й серед нових знайомих.
Слідкуйте за власним станом, оскільки наслідки стресу часто проявляються після його переживання. Багато лікарів стверджують, що перебування в епіцентрі подій наздоганяють потім, у післядії, коли людина збоку починає розмірковувати, що могло відбутися. Важливо пізніше не скотитися в депресію.
Пам’ятайте, що все в житті є тимчасовим. Завжди, коли йде дощ, ви знаєте, що він закінчиться. Тому, якщо все погано, не хвилюйтеся, тому що це теж не буде тривати вічно. Те, що життя не легке в даний момент, не означає, що ви не можете сміятися.
Кожен момент дає вам новий початок і нове закінчення. Кожну секунду ви отримуєте другий шанс. Просто використовуйте його.
Частіше посміхайтеся оточуючим. Це підніме настрій не тільки вам, а й простим перехожим. Не переховуйтеся від інших. Знайте, що ви ніколи не будете один чи одна. На світі завжди знайдеться людина, для якої ви небайдужі.
Те, що має статися, станеться. Ви отримуєте силу, коли відмовляєтеся від криків і скарг і починаєте посміхатися і цінувати ваше життя. Ви не можете змусити речі відбуватися. Ви можете тільки намагатися. У певний момент ви повинні відпустити ситуацію і дозволити тому, що призначене, трапитися.
Любіть ваше життя, довіряйте інтуїції, ризикуйте, втрачайте і знаходьте щастя, вивчайте через досвід. Це - довга поїздка. Ви повинні припинити хвилюватися, задаватися питаннями і сумніватися в будь-який момент. Смійтеся, насолоджуйтеся кожним моментом свого життя. Ви можете не знати точно, куди ви мали намір піти, але ви в кінцевому рахунку прибудете туди, де ви повинні бути.
До теми:
Що робити, коли болить душа?
Осінь - не час для депресії
Як правильно реагувати на грубість
Чи варто звертатися до "телефону довіри"

Національний університет "Острозька академія", Школа універсального журналіста, депресія, війна
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 293
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 243
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 299
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 261
У Рівному запрацює додаткове представництво штабу з питань поводження з військовополоненими

Від початку травня в усіх областях України, згідно з рішенням Ради Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 15 квітня 2025 року, розпочали роботу додаткові представництва, куди можуть звертатися рідні та близькі.
переглядів: 256