Як навчити дитину розпоряджатися грошима
Насправді, гроші відіграють значну роль у нашому житті і розпоряджатися ними діти повинні вміти змалку. То як всеж навчити дитину раціонально використовувати кошти?
1. Вчіть дитину розуміти, звідки беруться гроші. Спробуйте пояснити малюку, чому ви ходите на роботу, за що вам видають зарплату і скільки грошей витрачаєте. Після таких розмов у магазині ви зможете пояснити дитині, що коштів не вистачає і потрібно чекати наступну зарплату для купівлі іграшки.
2. Не говоріть "ні", коли мова йде про гроші. Усім нам відомо, що дитина з негативом сприймає слова відмови і відразу влаштовує істерику, тим більше, якщо відмова не супроводжується поясненням. Перестаньте говорити "ні" у магазині. Запитайте, чому малюк хоче ту чи іншу річ, що в ній цікавого. А потім поясніть, що коли будуть кошти - ви її придбаєте. Або, що ця іграшка безкорисна, ненадійна і т.д.
3. В дитини має бути скарбничка. Нехай малюк кладе туди свої заощадження, які йому дали близькі чи він отримав від вас. Так він вчитиметься економити кошти, аби назбирати на бажану річ.
4. Не обманюйте дитину. Якщо ви обіцяли купити якусь іграшку або солодощі, то зробіть це. Не обманюйте дитини і не шантажуйте її покупками. Якщо ви переживаєте, що вона ще не готова до того, щоб чекати покупки, то уникайте магазинів іграшок, щоб вберегти малюка від сліз і розчарування.
5. Хваліть дитину. Похвала працює завжди і у всьому, і в цьому питанні теж. Не бійтеся, ви не розбалуєте вашу дитину, якщо будете хвалити за конкретні досягнення. Наприклад: зміг чекати покупки іграшки і не плакав, спокійно відійшов від ряду з іграшками - похваліть. Ставте перед малюком реальні цілі, і йому буде легше їх досягати, а коли він буде бачити свій успіх, то напевно захоче продовжувати вчитися розпоряджатися грошима і далі.
6. Дозвольте бути самостійними. Дайте дитині змогу придбати щось за зекономлені нею ж кошти. Пояснюйте, які покупки будуть корисними, а які - ні.
Ну а головне у цій справі - не відгороджувати дитину від економічних проблем вашої сім'ї. Малюк повинен знати, що гроші не падають з неба і часом їх досить тяжко отримати.
Статті до теми:
Як навчити дітей самостійності?
Поради мамам: як покращити пам'ять дитини
Як відлучити дитину від грудного молока: поради рівнянок
Як впертість дитини впливає на її подальші досягнення

корисні поради батькам, економія коштів, дитячі гроші, кошти, батьки і діти
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 366
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 383
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 333
Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 370
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 745