Робота в Польщі – вакансії, зарплата, умови працевлаштування
Влітку значно збільшується кількість вакансій, пов’язаних зі збором урожаю і роботою в туристичній сфері. Що ж пропонують поляки українцям цього сезону?
Найбільше вакансій – на фермах та в господарствах. Наприклад, поблизу Вроцлава пропонують роботу чоловікам у господарстві біля свійських тварин. За 8,5 злотих за годину потрібно прибирати, годувати тварин, косити траву.
Ще є вакансії тракториста. Їм у Польщі платять 7-8 злотих за годину з можливими преміями.
Так само в господарствах пропонують сезонну роботу зі збору овочів, фруктів та ягід. Для збирання ягід та овочів найбільше залучають жінок. Оплата праці залежить від роботодавця та того, що потрібно зібрати. Так, за огірки та цибулю платять по 7 зл/год, помідори оцінюють за кількістю зібраного. За ящичок – один злотий. Те ж саме з полуницею – 1 кг оцінюється в 1 злотий. А от оплата за печериці зовсім інша – зібравши 12 кг грибів, отримуватимеш 8 злотих. Як запевняють посередники, зібрати 12 кг печериць упродовж години цілком реально.
Багато вакансій для українців пропонують і на складах та заводах. Так, працюючи пакувальником позмінно, можна заробити 1 450 – 1 800 злотих за місяць або 9 зл/год. Заробіток залежить від кількості пророблених годин і від того, скільки часу працюєш на заводі.
Є вакансії й для жінок до 40 років. Тут їм пропонують роботу господині. В обов’язки господинь (хатніх працівниць) входить прибирання, приготування їжі, прання, можлива праця на городі, що біля дому. Така робота є офіційною, тому до неї входить повний соціальний пакет. За місяць праці можна отримати від 1 300 до 1 500 злотих. Однак, така вакансія передбачає безкоштовне проживання та харчування.
Цікаві вакансії для студентів. Крім того, що можна поїхати на сезонні збирання ягід і фруктів, є можливість підзаробити на березі Балтійського моря. Наприклад, смажити рибу. Заробітна плата – 2 000 зл/міс + премії. Проте, щоб отримати таку роботу, потрібні хоча б мінімальні знання польської мови. Зі знанням мови за 2 000 злотих у місяць пропонують роботу і перукарям.
Багато вакансій у Польщі відкрито для українських будівельників. За 10-12 зл/год потрібні спеціалісти з укладання дахів, вкладання плитки, шпаклювальники та різноробочі.
Чимало відкритих вакансій можна знайти й для українських кухарів, кондитерів, офіціантів. Так, помічнику на кухні та офіціанту платитимуть 8-9 зл/год, а пекарю чи кондитеру – від 10 злотих за годину. Кухар може заробити від двох до трьох з половиною тисяч злотих за місяць. Щоправда, претендент повинен непогано володіти польською мовою.
Щодо харчування і проживання працівників, то все залежить від роботодавця. Зазвичай, місцем проживання роботодавці забезпечують. Іноді, навіть, безкоштовно. А от безкоштовний обід працівникам надається дуже рідко.
Що ж, умови праці та зарплати досить навіть непогані, але, збираючись на роботу до сусідів, не забувайте вписати у витрати кошти на відкриття візи, страховку, транспорт та послуги посередника. Так, Шенгенська віза в Польщу коштує 35 євро (близько 1020 грн). Закордонна страховка — від 150 грн. Вартість переїзду з Рівного до Варшави — від 660 грн. Послуги посередника – від 1 500 грн. В загальному мінімальні витрати складуть 3 330 грн або 450 злотих. Відпрацювати цю суму можна менш ніж за 10 днів.
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Українець - про роботу у Польщі
Як у Польщі орендувати житло: студентський досвід
Фото із сайту myvin.com.ua
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 62
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 281
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 376
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 397
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 553