21 вересня святкуємо Різдво Пресвятої Богородиці
Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галилейському місті Назареті . Батьками Її були праведні Іоаким з роду пророка і царя Давида і Анна з роду первосвященика Аарона. Подружжя було бездітним, тому що свята Анна була неплідна. Досягнувши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу , твердо вірячи , що Богові все можливо, і Він може звільнити від неплідності Анну навіть у її старості , як колись звільнив від неплідності Сарру, дружину патріарха Авраама. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь.
Чого не можна робити в це свято
Бездітність вважалося в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливу ганьбу від своїх співвітчизників. В одне зі свят старець Іоаким приніс в Єрусалимський храм свою жертву в дар Богові, але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима недостойним, через його бездітність. Святий Іоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господу за дарування дитяти. Свята Анна, дізнавшись, що відбулося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Господь виконав їх прохання, коли святе подружжя досягло похилого віку і приготували себе доброчесним життям до високого звання - бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через Яку буде дароване спасіння всьому світу.
21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста): народні традиції святкування
Пресвята Діва Марія Своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, явилася живим храмом Божим, і , як оспівує Церква у святкових піснеспівах, « Небесними Дверима, що вводять Христа у Всесвіт на спасіння душ наших» (2- а стихира на «Господи, взиваю», глас 6).
Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали сповнятися великі та втішні обітниці Божі за спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Божа є Матір’ю Сотворителя всього створіння і всім нам за благодаттю Матір'ю і милосердною Заступницею, до якої ми постійно вдаємося з синівською відвагою.
БІЛЬШЕ ПРО ЖИТТЯ Пресвятої Богородиці
Свята, іменини та прикмети 30 грудня
Сьогодні, 30 листопада, День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Віряни вшановують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. 30 листопада 2024 року — субота. 1011-й день війни в Україні.
переглядів: 14
Зміни з 1 грудня 2024 року: програми підтримки, бронювання, виплати та податки
З 1 грудня 2024 року в Україні почнуть діяти нові державні програми підтримки населення, зміняться правила бронювання військовозобов’язаних, продовжаться виплати для пенсіонерів від ООН, а також набуде чинності закон про підвищення податків.
переглядів: 220
30 листопада – День святого апостола Андрія: значення та традиції свята
День святого Андрія Першозваного – одне з найбільш шанованих свят в українській культурі, яке відзначається 30 листопада.
переглядів: 209
Новим командувачем Сухопутних військ України став Михайло Драпатий
Генерал-майор Михайло Драпатий успішно організував оборону на Харківському напрямку та зірвав наступальну операцію російських сил.
переглядів: 212
Церковний календар на грудень 2024: які свята відзначають православні?
Грудень – місяць великих свят для православних християн. Цього місяця крім Різдва Христового, віряни відзначатимуть день святителя Миколая та Собор Пресвятої Богородиці. А за новим календарем завершиться Різдвяний піст.
переглядів: 310