Чи існує церковне розлучення, або Як "розвінчатися"
– Чи існує церковне розлучення, адже часто ми чуємо про це? Настоятель парафії "Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії" у Рівному протоієрей Василь ПРИХОДЬКО дав роз'яснення ситуації:
– Такого як церковне розлучення не буває. Церква просто може дати людині благословення на другий шлюб. А розвінчання чи ще щось подібне – це людські вигадки. І благословення на другий шлюб може давати тільки Владика. У нашій церкві на Рівненщині – це архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.
Всі однакові: що роблять чоловіки після розлучення з коханою
Більш детально про розлучення, причини розвінчання та благословіння на "другий" шлюб розповідає протоієрей Тарасій ЗАБУДЬКО у публікації на сайті Спілки православних журналістів:
Церква ставиться до розлучення різко негативно, а таке поняття, як «розвінчання», взагалі відсутнє. «Розвінчати» – неможливо. Так само, як неможливо «розхрестити» чи «розпричастити». Проте буває так, що люди, повінчавшись в храмі та проживши разом певний час, вирішують розірвати шлюбний союз. Церква може благословити лише на благу справу, а розлучення, якими б не були його мотиви, благим бути не може. Питання про «розвінчання» зазвичай виникає, коли вже шлюб зруйнований і у когось з цієї пари виникає бажання створити інший шлюб. Тому питання «розвінчання» потрібно ставити в дещо іншій перспективі – у яких випадках Церква може благословити на другий шлюб?
У церковному праві такі випадки чітко визначені. Серед основних можна назвати подружню зраду, важку хворобу, наркоманію або алкоголізм. При цьому слід зауважити, що хвороба або наркоманія може стати приводом для розірвання шлюбу лише в тому випадку, якщо з'ясувалося, що людина була хвора або страждала наркоманією ще до укладення шлюбу, але приховала це. Коли ж, наприклад, людина захворіла на важку хворобу вже після того, як обвінчалась, або стала алкоголіком через деякий час після весілля, то в таких випадках ні про яке розірвання шлюбу не може бути й мови.
Як пережити розлучення і стати щасливою
Що ж стосується подружньої зради, то питання в цьому випадку вирішується на користь постраждалої сторони. Тобто той, хто зрадив, вже ніколи знову повінчатися не зможе. А ось той, хто постраждав від зради, має можливість отримати другий шанс, він же й останній, бо втретє вже не можна вінчатися.
Звідси стає зрозумілим, що благословення на другий шлюб дається Церквою в тому випадку, якщо у людини, що не винна у розпаді першої сім'ї, є бажання створити нову сім'ю.
Треба відзначити, що кожен такий випадок має, за ідеєю розглядатися архієреєм. Тобто тільки єпархіальний архієрей вирішує, чи можна дозволити ось цьому православному християнину вступити в шлюб з цією православною християнкою. Далі, саме архієрей приймає рішення й про те, за яким чином (за першим або другим) їх повінчають в храмі, і він же видає відповідний документ.

шлюб, подружня зрада, церковне розлучення, розвінчання, як розлучитися, життя
На Донеччині віддав життя за Україну Захисник-правоохоронець з Рівненщини

На Донеччині у війні з ворогом загинув захисник, який майже 20 років віддав служінню українському народові в органах системи МВС.
переглядів: 162
У Рівному буде презентація альманаху "Рівне літературне"

Альманах "Рівне літературне" впорядкувала Валентина Люліч — відома письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 164
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 628
Завжди на висоті: 5 правил сучасного етикету

Дотримання правил етикету допомагає не лише справляти гарне враження, а й будувати гармонійні стосунки з оточуючими.
переглядів: 172
Як видати першу книгу: у Рівному буде лекція

Запрошують на відкриту лекцію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача та видавця Миколи Мартинюка на тему «Як видати першу книжку».
переглядів: 646