Відверто про Чорнобиль: На Рівненській атомці говорили про фільм і реалії(+ВІДЕО)
«Після перегляду фільму з’являється бажання обговорити, поцікавитись деталями, поспілкуватися з професіоналами, - зазначає начальник прес-центру УІтаЗГ РАЕС Вікторія Леонова. – Володимир Олександрович знав особисто багатьох тодішніх фахівців, професіоналів. Як директор Рівненської АЕС на той час він також приймав рішення щодо надання допомоги під час ліквідації аварії, відряджав спеціалістів, підтримував комунікацію з колегами. Саме цій темі і присвячена наша сьогоднішня розмова – чесний діалог з питаннями та відповідями: «Відверто про Чорнобиль».
Учасниками зустрічі стали представники спецрезерву Рівненської АЕС, члени ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, школярі, вчителі, абітурієнти. Серед аудиторії лунали питання щодо достовірності деяких фактів, що були показані у художньому фільмі. Працівників Рівненської АЕС цікавило, яким чином персонал електростанції у той час залучався до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, як колеги-енергетики дізнались про інцидент, про відмінність типів реакторів РБМК та ВВЕР тощо. Молодь задавалась питаннями щодо медичних закладів, які спеціалізовано на той час займались реабілітацією ліквідаторів, щодо евакуації переселенців з Прип’яті та розселення їх у місто-супутник РАЕС, а також щодо перспектив розвитку атомної енергетики в Україні.
Завершилась зустріч хвилиною мовчання із вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи. «Нині не полишає гордість за наших співвітчизників, які практично врятували всю Європу. Шана ліквідаторам за їх героїзм та безстрашне розуміння надважливої відповідальності праці енергетика-атомника. Події того часу для атомників будуть завжди актуальними через винесені уроки, переосмислення ставлення до роботи. Цей художній фільм все ж дозволив вшанувати пам’ять кожного, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Важливо, щоб праця чорнобильців була осмислена сучасниками, щоб ті ліквідатори, які залишились, гідно прожили своє життя в достатку та з впевненістю у завтрашньому дні», - наголосив Володимир Коровкін.
атомний реактор, атомна елктростанція, HBO, премєра фільму, радіаційне забруднення, зона відчуження, Чорнобиль, життя
Масниця, поминальна субота та інші пам'ятні дати: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 216
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 534
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 240
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 237
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 259