Відверто про Чорнобиль: На Рівненській атомці говорили про фільм і реалії(+ВІДЕО)
«Після перегляду фільму з’являється бажання обговорити, поцікавитись деталями, поспілкуватися з професіоналами, - зазначає начальник прес-центру УІтаЗГ РАЕС Вікторія Леонова. – Володимир Олександрович знав особисто багатьох тодішніх фахівців, професіоналів. Як директор Рівненської АЕС на той час він також приймав рішення щодо надання допомоги під час ліквідації аварії, відряджав спеціалістів, підтримував комунікацію з колегами. Саме цій темі і присвячена наша сьогоднішня розмова – чесний діалог з питаннями та відповідями: «Відверто про Чорнобиль».

Учасниками зустрічі стали представники спецрезерву Рівненської АЕС, члени ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, школярі, вчителі, абітурієнти. Серед аудиторії лунали питання щодо достовірності деяких фактів, що були показані у художньому фільмі. Працівників Рівненської АЕС цікавило, яким чином персонал електростанції у той час залучався до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, як колеги-енергетики дізнались про інцидент, про відмінність типів реакторів РБМК та ВВЕР тощо. Молодь задавалась питаннями щодо медичних закладів, які спеціалізовано на той час займались реабілітацією ліквідаторів, щодо евакуації переселенців з Прип’яті та розселення їх у місто-супутник РАЕС, а також щодо перспектив розвитку атомної енергетики в Україні.
Завершилась зустріч хвилиною мовчання із вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи. «Нині не полишає гордість за наших співвітчизників, які практично врятували всю Європу. Шана ліквідаторам за їх героїзм та безстрашне розуміння надважливої відповідальності праці енергетика-атомника. Події того часу для атомників будуть завжди актуальними через винесені уроки, переосмислення ставлення до роботи. Цей художній фільм все ж дозволив вшанувати пам’ять кожного, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Важливо, щоб праця чорнобильців була осмислена сучасниками, щоб ті ліквідатори, які залишились, гідно прожили своє життя в достатку та з впевненістю у завтрашньому дні», - наголосив Володимир Коровкін.

атомний реактор, атомна елктростанція, HBO, премєра фільму, радіаційне забруднення, зона відчуження, Чорнобиль, життя
Рівненщина попрощалася з чотирма загиблими захисниками України

5 липня о 09:00 на Рівненщині вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів, які віддали життя за Україну. В різних громадах області відбулися церемонії прощання з Володимиром Губенею, Володимиром Симончуком, Іваном Вишневським та Олегом Семчуком.
переглядів: 239
Історія Героя з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів

Сьогодні для вас історія молодшого сержанта Віталія з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів
переглядів: 625
Хто він - госпітальєр з Рівненщини, який повернувся з полону

Сьогодні, 4 липня, відбувся черговий обмін полоненими. Серед них був і один Герой з Рівненщини. Нам вдалося дізнатися, хто саме повернувся з полону.
переглядів: 471
Стартувала реєстрація на "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"

Розпочалася реєстрація учасників на щорічний патріотичний забіг пам'яті "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Ця подія — значно більше, ніж просто спортивний захід, це можливість вшанувати пам'ять загиблих захисників, підтримати їхні родини та об'єднатися у спільній шані до Героїв.
переглядів: 264
Працю рівненської дослідниці Ірини Рачковської-Баковецької про поліські "Діди" надрукували у міжнародному виданні

У міжнародному науковому виданні Bibliotekarz Podlaski світ побачило дослідження української науковиці про давню поліську традицію "Діди" (інша назва – "справляння Дідів").
переглядів: 295