Подати
оголошення

28.07.2019, 08:40

Як визначити групу крові у майбутньої дитини?

Перед тим як визначати групову приналежність майбутнього немовляти, важливо знати за якими ознаками її ділять. В результаті досліджень австрійського вченого Карла Ландштайнер була створена система розподілу АВ0.
Ця класифікація дозволила звести до мінімуму втрати та невдачі при переливанні кров’яних компонентів і її препаратів, врятувати безліч життів.

Кров ділять на чотири типи, в залежності від наявності спеціальних білків в еритроцитах – агглютиногенов (їх позначають буквами А і В).

Інформація Найпоширеніші типи груп – перша і друга. А ось четверта, навпаки, – дуже рідкісна, її носії – всього 3-5% людей у всьому світі.

Еритроцити не містять агглютіногени – O (I).
Еритроцити містять тільки агглютіногени А – A (II).
Еритроцити містять тільки агглютіногени В – B (III).
Еритроцити містять агглютіногени А і В – AB (IV).
Яка група крові буде у дитини
У генетиці принципи спадкування однакові для різних ознак. Для того щоб дізнатися, яка може бути група крові у дитини, скористайтеся таблицями, наведеними нижче.

Група крові
Таблиця складена за допомогою законів Менделя. Винятком з правил в спадкуванні групи є «бомбейський феномен». Він полягає в тому, що є люди у яких в фенотипі присутні А і В антигени, але вони не виявляються фенотипічно, що ускладнює прогнозування. Але це явище дуже рідкісне і зустрічається в основному у індусів.

Знання групи крові й резус-фактора, як свого, так і дитини, стане в нагоді, якщо кому-небудь знадобиться термінове переливання.

Додатково Кожній людині можна переливати чужу кров тільки тієї групи, яка у нього самого. Для екстрених випадків можна використовувати мінімальну кількість «універсальної середовища» – це перша група з негативним резус-фактором.

Таким чином, дитина, у якої така група крові, – практично ідеальний донор. Важливу роль при переливанні грає і резус-фактор. Пацієнту з позитивним показником можна вливати резус-негативну кров, а ось робити навпаки ні в якому разі не можна.

Група крові


(600px)

Резус-конфлікт
Резус-фактор батьків і дитини також має велике значення при вагітності. Це ліпопротеїд, який розташований на мембранах еритроцитів. Він зустрічається у 85% людей, яких називають резус-позитивними. Відповідно решта 15% мають резус-негативну приналежність. Позитивний резус фактор – домінантний ознака, а негативний – рецесивний.

Якщо у жінки позитивний резус-фактор, а в чоловіка – негативний, то приводів для занепокоєння немає. Якщо ж все навпаки, то при вагітності може розвинутися резус-конфлікт, в зв’язку з різними білками дитини і матері.

Група крові
Важливо
Таким чином, у жінки з негативним резус-фактором при виношуванні резус-позитивного малюка можуть виникнути різні імунні ускладнення. Щоб попередити такі захворювання, необхідне введення в організм антирезус-гамма-глобуліну.

Чи можуть змінюватися групова і резус належність
Багато людей задаються цим питанням. Відповідь на нього одна -НІ. З тієї причини, що і група, і резус-фактор – генетичні ознаки, які формуються ще на стадії внутрішньоутробного розвитку. Якщо ж при обстеженнях вам надають протилежні одна одній результати, варто задуматися про помилку лаборанта або приладу, а не про те, що змінилися показники крові у дітей або батьків.

Джерело: salatua.info

Читайте також - Як визначити групу крові у майбутньої дитини?