5 корисних порад від ведучого "Корисної програми" Олександра Лук'яненка

1. Найдорожче - не означає краще.
«Існує думка, що чим дорожчий продукт, тим він якісніший. Не завжди. Все залежить від того, що називати «якісним продуктом». Якщо мова про виключно натуральні інгредієнти, органічну продукцію - то так, такі продукти обійдуться дорожче. Але якщо ми говоримо про повсякденні продукти, які купуємо в магазинах і супермаркетах, то якісні можна знайти в будь-якій ціновій категорії: економ, стандарт і преміум. Про це ми будемо розповідати в «Корисній програмі».
2. Будьте пильними.
«Харчових продуктів з необмеженим терміном придатності не буває. Термін зберігання позначається декількома способами. «Придатний до ...» означає, що в певну дату і час продукт втрачає придатність. Якщо термін придатності не зазначено, потрібно шукати на упаковці дату виробництва продукту і розраховувати, коли закінчується термін його зберігання. Щоб уникнути обману купуйте продукцію, дата і термін придатності якої вибиті заводським методом, а не намальовані від руки».
3. Навіщо потрібен ГОСТ?
«Головний міф про продукти - все, що зроблено за ГОСТом, буде неодмінно натуральним і якісним. Але держстандарти завжди були мінімально допустимим стандартом якості. Тобто продукт краще ГОСТу зробити було можна, а ось гірше - було порушенням, яке, втім, можна було непогано приховувати за різними технічними умовами. Тому пам'ятайте про те, що «ГОСТ» на упаковці - це просто відмітка про те, що цим продуктом ви не отруїтеся. Не більше".
4. Не вірте своїм очам.
«Найчастіше особливі позначки на етикетці, наприклад, «Екологічно» або «Натурально» не є інформацією про склад продукту, а пишуться заради реклами. Для того щоб продукція була органічною, 70% її інгредієнтів повинні бути органічного походження. Або містити 95% органічних інгредієнтів, щоб використовувати позначення «Продукт органічного походження».
5. Захищайте свої права споживача.
«Працюючи 15 років репортером, я часто змушений був їсти на ходу, купувати продукти в незнайомих місцях. Траплялися й харчові отруєння. Тепер я набагато уважніше ставлюся до свого здоров'я і до своїх прав споживача. Якщо вас обдурили, продали неякісний товар або спробували обважити, не проходьте мимо. Телефонуйте на гарячу лінію магазину, йдіть до адміністрації ринку, звертайтеся в Державну службу з питань захисту прав споживачів, пишіть на сайт проекту korysno.inter.ua або телефонуйте нам на гарячу лінію: 067-879-55-91. Так ви не тільки відновите справедливість щодо себе, а й, можливо, збережете чиєсь здоров'я або життя».

Ще більше корисних порад і рекомендацій, як розібратися в якості продуктів, заощадити гроші і зберегти здоров'я, - в ток-шоу «Корисна програма». Дивіться на «Інтері» з вівторка по п'ятницю о 10:00.
Промо-анонс – https://youtu.be/PLuIxKhmr60
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
"Корисна програма": як розібратися, що ми купуємо та їмо

Корисний сніданок може бути смачним: шпинатні панкейки з лососем та авокадо

Рум'яні панкейки вийдуть яскравими завдяки шпинату. Вони добре поєднуються зі слабосолоною рибою та авокадо.
переглядів: 363
Курячий послід для плодових дерев: чи варто використовувати та які культури його "люблять"

Курячий послід давно здобув популярність серед садівників завдяки своїм унікальним властивостям. Його вважають ефективним органічним добривом, що сприяє гарному росту і рясному плодоношенню яблунь, груш, слив та інших плодових дерев.
переглядів: 172
Перший весняний мед: коли збирають і чому він найкорисніший

З настанням весни природа прокидається, і разом із нею починається новий бджолиний сезон. Саме у квітні-травні пасічники збирають перший мед — так званий «весняний» або «первак».
переглядів: 832
Взуття для походів: як правильно обрати і чому це має значення в горах

Гірський похід — це не просто свіже повітря і пейзажі. Це випробування на витривалість, планування і правильний вибір спорядження. Однією з ключових речей у кожному маршруті є взуття. Саме воно відповідає за вашу стабільність, безпеку та комфорт протягом усього шляху.
переглядів: 239
Смачне на вечерю: печеня по-домашньому

Ця страва — справжня кулінарна класика, яка здатна створити атмосферу затишку навіть у будень. Готується просто, а смак — знайомий з дитинства.
переглядів: 339