Полон забрав у нього здоров'я: Історія бійця з Волині, який повернувся з дворічного полону
Військовий втратив понад 30 кілограмів ваги, має проблеми із ногами та після повернення не міг навіть стояти. Зараз Микола лікується на Дніпропетровщині та планує швидше повернутися додому, у Волинську область.
Микола майже місяць, як повернувся до України. Чоловіка обміняли 31-го січня. Військовий з Волині, 14 років пропрацював шахтарем та має трьох дітей. З березня 2022 пішов воював у складі 2-го окремого стрілецького батальйону. Неподалік Лимана в травні Микола потрапив у полон.
Каже: спочатку був у колонії на тимчасово окупованій території, а потім перевезли до Росії.
"Ми сиділи — як їли. А в інших вже їли стоячи. Останнім часом, перед обміном, давали трохи посидіти. А так — стояли на ногах цілий день. Які там права — ніяких", — говорить він.
На прогулянку в полоні взимку виводили на 30 хвилин, а влітку — на годину, згадує Микола. За словами чоловіка, на українських військових тиснули і психологічно. Наглядачі змушували вчити вірші про Росію та співати їхній гімн.
"Відмовлятися — могли ребра постраждати чи ноги. Тому краще поспівати, аніж переносити біль. Що казали? Що Україна — це Росія. А захід — вже польський", — каже колишній військовополонений.
Микола писав з полону листи рідним, але вони жодного не отримали. Тричі чоловік думав, що везуть на обмін, але його просто перевозили до іншої колонії. Лише на четвертий раз, каже військовий, його здогадки підтвердилися. Зрозумів, що перетинає кордон з Україною, коли з голови зняли мішок.
"Уже як їхали в населений пункт, біля кожного будинку з плакатами стояли люди, нас вітали, як героїв", — розповів він.
Микола тиждень перебуває в лікарні на Дніпропетровщині. Чоловік схуд в російському полоні на 35 кілограмів та має дистрофію. Також через стояння в бараках по 16 годин, отримав проблеми із ногами, розповідає гендиректор медзакладу Сергій.
"Пішли атрофічні зміни. Треба боротися, налагодити судини, качати кров, щоб не було застійних процесів, На жаль, полон в нього забрав багато здоров’я", — говорить лікар.
У лікарні військовий пробуде приблизно тиждень. Микола поки нічого не планує, лише хоче додому та відновити здоров’я.

україна та світ, полонений, обмін полоненими, військовий з Волині
Вербна неділя 2025: коли святкуємо, традиції та значення свята

За тиждень до світлого свята Великодня, християни східного обряду відзначають Вербну неділю, або Вербницю. У 2025 році цей важливий день припадає на 13 квітня, знаменуючи собою початок Страсного тижня – періоду найсуворішого посту та глибоких роздумів перед Воскресінням Христовим.
переглядів: 132
Пишний вівсяний омлет з яблуком а-ля пиріг - ідеальний варіант сніданку вихідного дня

Пухкий вівсяний омлет — унікальний сніданок, який варто подати, коли вранці у вас буде більше часу.
переглядів: 168
Завтра Рівне прощається із двома Захисниками

Завтра у Рівному попрощаються із двома захисниками України – Романом Трофимчуком та Дмитром Карлюком
переглядів: 329
Що значить слово "Амінь"

Одним із найпоширеніших слів у богослужінні святої Церкви є слово «амінь». Воно – найвідоміше з тих, що незмінними перейшли у всі переклади Біблії.
переглядів: 263
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1237