Хто потрібен роботодавцям Рівненщини?
Його учасники збираються уже не вперше.
- Минулого року ми спільними зусиллями напрацювали чимало корисних порад, частину з яких уже вдалося втілити у життя, - розповідає голова постійної комісії з питань науки, освіти культури, духовності облради Світлана Левицька. - Щоправда, ще є багато чому і кому вчитися. Резолюцію із практичними рекомендціями ми напишемо і за результатами цього круглого столу.
Як зазначили експерти заходу, значна кількість випускників, які опинилися за бортом працевлаштування, - навчалися за бюджетний кошт.
- У 2009 році на обліку служби зайнятості опинилося 2200 випускників ВНЗ, у 2010 — 2800, а у 2011 — вже 3000 молодих спеціалістів, половина з яких — бюджетники. До того ж третина людей з вищою освітою, які приходять до нас, щоб знайти роботу, але не за спеціальністю, яку здобувала. Справа у тому, що дитина йде вчитися здебільшого туди, куди її відправляють батьки. Врешті, виявляється, що вона нікому не потрібна. Адже, наприклад, на одне робоче місце в області претендує 82 бухгалтери та 57 економістів, тоді як відчутний брак інженерів, спеціалістів у кам’яновидобувній галузі та інше, - переконаний директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук. - Переконаний, що роботу про перспективи працевлаштування слід починати не по закінченню школи, а раніше, до того ж говорити на цю тему не лише з дітьми, а й з батьками.
За його словами, нині роботодавець нині може отримати кваліфікованого працівника абсолютно безплатно, варто тільки вчасно помітити його на студентській лаві та взяти до себе. Натомість же шукають людину «за віком піонера, а з досвідом пенсіонера».
- 45 відсотків вакансій, які пропонують роботодавці, передбачають мінімальну заробітну плату, тобто складається враження, що подають вакансію, на яку точно ніхто не прийде, - констатує пан Ткачук.
У свою чергу перший заступник начальника управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА Леонід Біляк, пояснив, що кількість зайнятих осіб області залишається стабільною — їх приблизно 470 тисяч. А от кількість найманих працівників — постійно змінюється. Нині їх 260 тисяч осіб.
- Слід зважати і на сучасне обладнання, яке зменшує потребу у кадрах. Нині підприємство, де працює 120-150 чоловік, виготовляє продукції стільки ж, скільки раніше виробляло 5-тисячне підприєство, - каже економіст.
Загалом же працевлаштовані мешканці області за сферами діяльності розподілилися таким чином: 27 відсотків — сфера торгівлі, включаючи готельний та ресторанний бізнес, 16 — сільське та лісове господарство, 14 — промисловість, 10 — освіта, 7,5 — медицина та соціальний захист.

Вербна неділя 2025: коли святкуємо, традиції та значення свята

За тиждень до світлого свята Великодня, християни східного обряду відзначають Вербну неділю, або Вербницю. У 2025 році цей важливий день припадає на 13 квітня, знаменуючи собою початок Страсного тижня – періоду найсуворішого посту та глибоких роздумів перед Воскресінням Христовим.
переглядів: 248
Пишний вівсяний омлет з яблуком а-ля пиріг - ідеальний варіант сніданку вихідного дня

Пухкий вівсяний омлет — унікальний сніданок, який варто подати, коли вранці у вас буде більше часу.
переглядів: 234
Завтра Рівне прощається із двома Захисниками

Завтра у Рівному попрощаються із двома захисниками України – Романом Трофимчуком та Дмитром Карлюком
переглядів: 388
Що значить слово "Амінь"

Одним із найпоширеніших слів у богослужінні святої Церкви є слово «амінь». Воно – найвідоміше з тих, що незмінними перейшли у всі переклади Біблії.
переглядів: 304
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1276