"Та собача мова — моя мова!": день пам'яті письменниці Олени Теліги
Саме у Чехії трапився знаковий для розуміння постаті Олени Теліги випадок, який пригадують у багатьох біографічних джерелах. На одному з молодіжних зібрань російські офіцери-емігранти, прагнучи вразити молоду гарну дівчину дотепними жартами, почали глузувати з української мови, називаючи її собачою і наводячи на підтвердження вислови типу “Залізяку на пузяку — геп!”, “Самопер попер до мордопису” тощо. У відповідь Олена вибухнула гнівом: “Ви — хами! Та собача мова — моя мова! Мова мого батька і моєї матері! І я вас уже більше не хочу знати!”...
У 1939 році Олена Теліга вступила до Організації українських націоналістів, де активно працює у Культурній референтурі. Восени 1941-го співпрацює із редагованим Уласом Самчуком у Рівному часописом “Волинь”. Згодом у окупованому фашистами Києві організовує Спілку українських письменників, видає літературно-мистецький тижневик “Літаври”...
Літературні ювілеї Рівненщини-2013
Культурно-просвітницька діяльність Олени Теліги в окупованій українській столиці триває аж до арешту. У застінках німецького гестапо вона ще встигла обмовитись кількома фразами з сестрою Лесі Українки, яку там зустріла. На тюремному мурі перед розстрілом намалювала тризуб і написала: «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга»...
За переказами, один із фашистських катів під час розстрілу поетеси сказав: «Я не бачив мужчин, щоб так героїчно вмирали, як ця гарна жінка».
Літературні ювілеї Рівненщини-2012
...У незалежній Україні ім'я Олени Теліги повернулось до читача. У Рівному ще на зорі Незалежності, в 1992 році, видали збірку її поезій "Найгостріше слово - Україна". До слова, упорядкував її відомий рівненський письменник Євген Шморгун - перший лауреат літературної премії імені Уласа Самчука, яку встановила цьогоріч міська влада Рівного.
Рівненський письменник отримав премію у 5 тисяч гривень
Також у Рівному ім'ям письменниці-патріотки назвали колишню вулицю Титова.А на фасаді будинку на Соборній, 59 (зупинка "Театральна площа") у лютому 2002 року встановили пам'ятну дошку на честь часопису "Волинь", з яким співпрацювали Олена Теліга та Улас Самчук. А у столиці біля одного з корпусів "політеху" встановлено пам'ятник Олені Телізі.
У четвер опівдні пам'ять української поетеси вшанували на Байковому кладовищі у Києві. Ще одна паралель із Рівним: серед учасників цього вшанування був постійний меценат Бібліотечки літературного музею Уласа Самчука у Рівному Веніамін Довбня, який буквально днями, 20 лютого, брав участь у відзначенні 108-ої річниці від дня народження Самчука у Рівному.
У Рівному вшанували пам'ять Уласа Самчука

Улас Самчук, українська література, Бабин Яр, часопис "Волинь", поет, українська мова, Веніамін Довбня, Олена Теліга
Синоптики попереджають про негоду на Великдень у Рівному

Жителям Рівненщини на Великдень варто прихопити з собою парасолю.
переглядів: 260
Скільки у Рівному доведеться заплатити за готову паску: огляд цін

Напередодні Великодня рівняни можуть знайти паску на будь-який смак і гаманець — від традиційної магазинної випічки до авторських крафтових десертів.
переглядів: 262
Робота в Рівному: КП «Міськсвітло» запрошує працівників

Комунальне підприємство «Міськсвітло» у Рівному оголосило набір на кілька відкритих вакансій.
переглядів: 257
У Рівному з'явилася нова петиція: містяни просять додатковий світлофор

У Рівному зареєстрована петиція, що пропонує встановити світлофор на виїзді з ТРЦ "Екватор".
переглядів: 297
Великдень на Рівненщині: чи буде комендантська година?

Голова Рівненської ОДА Олександр Коваль провів онлайн-нараду з керівниками районів та громад, на якій обговорювалась безпека на Великдень.
переглядів: 322