Рівненській українській гімназії - 90 років
Федір Пекарський створив прогресивну українську систему навчання і виховання, завдяки якій у гімназії було виховано сотні патріотів України. Гімназія спершу утримувалась за рахунок коштів самого її засновника, згодом - за фінансової допомоги українських громадських організацій. Невелику дотацію отримував заклад і від тогочасної польської влади. Навчання тут було платним (25-30 злотих на місяць), але здібні учні з малозабезпечених сімей звільнялись від оплати за навчання повністю або частково.
Найбільшого розквіту гімназія досягла за часів директора Якова Бичківського. Він очолював навчальний заклад у 1930—1939 роках. Доля Бичківського склалася трагічно - у 1940 році він був розстріляний радянською владою.
Останнім, перед закриттям радянською владою, директором гімназії був професор географії Михайло Гуцуляк. Його син, Ераст Гуцуляк, також випускник гімназії, знаний і шанований на Рівненщині як меценат освіти. Ставши мільйонером у Канаді, він надавав вагому допомогу Національному університету "Острозька академія", ставши меценатом будівництва його гуманітарного корпусу. "Саме матеріальна допомога родини Гуцуляків дала поштовх до пришвидшення будівництва нового навчального корпусу університету, - каже ректор НаУ "Острозька академія" Ігор Пасічник. - Ім’я пана Ераста Гуцуляка навічно буде закарбоване на стінах оглядової вежі, яка входить в архітектурний комплекс новобудови".
Помер канадський мільйонер-рівнянин, меценат освіти Рівненщини
Ераст Гуцуляк створив преміальний фонд для щорічного нагородження обдарованих учнів Рівненської української гімназії, подарував їй комп'ютерний клас, відкрив кабінет географії.

Серед випускників гімназії — професорка філології Наталія Іщук-Пазуняк, з участю якої були перекладені твори Лесі Українки на 8 мов світу, Антоніна Горохович — професорка українознавства, редактор трьох журналів у Торонто, Олександр Тижук — доктор економічних наук, професор університету у Венесуелі, Федір Тижук — доктор медичних наук (Канада), отець Сергій Кульчинський — священик (Рівненська область)...
На Рівненщині відзначили 100-річчя письменниці Антоніни Горохович
З-поміж викладачів тогочасної гімназії варто окремо назвати видатного художника і архітектора Георгія Косміаді. Він працював тут вчителем малювання і ручної праці в 1932-1937 роках. Після відродження гімназії дочка професора, Надія Петрівна Косміаді, яка нині мешкає у Італії, передала музеєві закладу чимало експонатів з мистецької спадщини батька.
Надія Косміаді: "Мені приємно, що батька у Рівному пам’ятають"
За часів незалежної України гімназію було відроджено. 10 вересня 2003 року навчальному закладові, який спершу мав назву Рівненська державна міська гімназія №1, повернули назву історичну - Рівненська українська гімназія. У рамках дослідження історичної спадщини відродженої гумназії, у 2008-2011 роках тут відкрили іменні кабінети: мистецтв імені Георгія Косміаді, географії імені Михайла Гуцуляка, математики імені Надії Шульгіної-Іщук. До 90-річчя з дня створення Рівненської української гімназії готуються готуються до відкриття ще два.
Успішні школи Рівного: традиції і новаторство!
Упродовж останніх років із десятками випускників тогочасної гімназії вдалося віднайти зв'язок, було проведено три з'їзди випускників закладу.

Вагомим є внесок у відродження закладу зі славними освітніми традиціями його багаторічного директора Івана Вєтрова, який згодом упродовж семи років очолював управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, а нині є головою правління Рівненського обласного товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка та проректором обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

ТОП-10 шкіл Рівного
Із січня 2006 року директором Рівненської української гімназії є Тетяна Кухарчук - відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, переможець Всеукраїнського конкурсу "Директор школи ХХІ століття", у 2011 році нагороджена знаком "Василь Сухомлинський".

Рівненська українська гімназія: 15 років визнання
Рівненська українська гімназія є базовим у Рівному закладом секцій Малої академії наук учнівської молоді з історичного краєзнавства, історії України, всесвітньої історії, географії та ландшафтознавства, історії релігій та релігієзнавства, психології. У закладі діють такі профілі навчання як історичний, математичний та біолого-хімічний.

Тетяна Кухарчук, Іван Вєтров, гімназія, Рівненська українська гімназія
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 172
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 217
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 223
Поливаний понеділок 2025: традиції, історія та заборони

Другий день після Великодня в Україні має особливу традицію — Поливаний понеділок.
переглядів: 507
Які закуски зробити на великодній стіл: поради від досвідчених господинь

Великдень — одне з найочікуваніших свят у році, коли за родинним столом збираються найрідніші. Після святкового богослужіння і освячення паски, яйця, м’яса та інших наїдків — настає час застілля. І саме закуски задають тон усій великодній трапезі.
переглядів: 331