Ми у Facebook
23.04.2016, 17:30

Як зменшити кількість антибіотиків у м'ясі

Питання вмісту антибіотиків у продуктах харчування сьогодні набуває величезної ваги.
Близько 50% антибіотиків, вироблених у світі, використовуються в сільському господарстві. При тому більшу їх частину застосовують не для лікування тварин, а для стимуляції росту та попередження хвороб. Відтак, через м'ясо, молоко, рибу, яйця антибіотики потрапляють в організм людини.

Поради рівнянам, як зменшити вміст нітратів у ранніх овочах

Внаслідок регулярного споживання таких продуктів формується стійкість до антимікробних препаратів та виникають алергії. Іншими словами, стає важче вилікувати цілий ряд небезпечних захворювань. До того ж, стійкість до антибіотиків може бути спадковою і передаватися дітям. Якщо не вжити термінових заходів щодо зменшення використання антибіотиків у сільському господарстві, то вже за кілька десятків років навіть незначні інфекції становитимуть смертельну загрозу для людства.

Щоб виключити антибіотики хоча б з власного меню, слід дотримуватись кількох простих правил:

1) М'ясо обов’язково треба вимочувати в підсоленій воді протягом кількох годин.

2) Проварити м'ясо протягом 20-30 хв. і злити бульйон.

3) Звести до мінімуму споживання субпродуктів (нирки, печінка), оскільки саме в них найбільше накопичення шкідливих речовин.

4) Краще надавати перевагу телятині та баранині, оскільки зазвичай в них менше антибіотиків, аніж у свинині та курятині.

5) Вимагайте протоколи лабораторних випробувань м’яса.

Чи є вже на Рівненщині нова служба захисту прав споживачів

Якщо споживачі будуть більше звертати увагу на якість того, що купують, то й підприємці будуть змушені покращувати свої технології виробництва і, зрештою, зможуть «виключити антибіотики з меню».





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ