Ми у Facebook
10.05.2019, 14:01

Триває трибунал щодо полонених моряків

зображення з prm.ua

Сьогодні, 10 травня, відбувається слухання міжнародного трибуналу з морського права у справі України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів.
Українська делегація звертається до трибуналу з вимогою зобов'язати Росію негайно звільнити військово-морські суда та екіпажі.

Про це під час брифінгу у Києві повідомила речниця МЗС України Катерина Зеленко.

"Щодо усних слухань міжнародного трибуналу: 10 травня за Європейським часом з 10:00 до 13:00 у місті Гамбург відбудуться відкриті усні слухання у справі щодо імунітетів трьох військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, які були незаконно захоплені Російською Федерацією 25 листопада минулого року у Чорному морі", — сказала Зеленко.

Про це повідомляє телеканал Прямий.

Перед цим, 17 квітня, Лефортівський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським полоненим морякам.

25 листопада 2018, росіяни напали на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Напад на українські кораблі здійснили, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Росія полонила 24 українських моряків серед яких були і поранені.

Українська сторона заявляє, що українські моряки на собі відчули аж шість видів насилля. Як зазначив заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов російські прикордонники "відпрацьовували" на українських моряках стрілецькі навички.

За словами начальника слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишова, українці не зазнавали кульових поранень.

Серед полонених моряків - старший матрос, який служив на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», військово-морських сил України Андрій Оприско, випускник НУВГП.

В середині січня 2019 року суд РФ прийняв рішення продовжити строк тримання українських моряків під вартою до 24 та 26 квітня 2019 року.Зате на суді вони змогли зустрітися з родичами.

Також за словами Людмили Денісової, їй стало відомо про можливе переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування.

За процесуального керівництва Військової прокуратури Південного регіону України та оперативного супроводження одного із управлінь ГУ ВКР ДКР СБУ, слідчими УСБУ в Одеській області, 16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям Російської Федерації.

До цього 27 листопада минулого року, військова прокуратура повідомила про підозру 8 військовослужбовцям РФ.

Перед цим, 8 лютого 2019 року, відбулися слідчі дії за участю військовополонених: Романа Мокряка, Богдана Небилиці, Володимира Лісового та Юрія Будзила.

Як повідомляла українська омбудсмен Людмила Денісова, що двоє поранених військовополонених Андрій Ейдер та Андрій Артеменко пройшли медичне обстеження у лікарні, де їм також було надано консультації лікарів-спеціалістів. Стан хлопців оцінюється як нібито задовільний.

Українському моряку Василю Сороці нарешті зробили операцію на пораненій руці. Про це у мережі Фейсбук написав Сергій Бадамшин.

30 березня, Російські слідчі ознайомили адвокатів і трьох полонених українських моряків РФ з постановами про призначення нової технічної експертизи.

Капітан катеру "Бердянськ" став прикладом мужності та виконання військогово обов’язку.


Сьогодні, 10 травня, українські моряки знаходяться 167 днів у російському полоні.





На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ