22.11.2022, 18:15

Регулярні відключення електроенергії в Україні будуть тривати принаймні до кінця березня

Саме такі прогнози дав Сергій Коваленко, котрий зараз займає посаду генерального директора енергетичної компанії YASNO. На своїй Facebook-сторінці він написав наступне.
"На сьогоднішній день ми знову маємо відключення різного роду: починали зі стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від Укренерго і відключаємось й екстрено. Максимальні обмеження за сьогодні — 391 МВт, відключені більш як 953 тисячі клієнтів".

Ворог продовжує руйнувати енергетичну інфраструктуру, тому відключення в Україні, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня.

"Енергетики, попри погану погоду, зараз максимально стараються завершити відновлення до ще більших холодів. І хоча зараз відключень стало менше, я хочу, щоб всі зрозуміли: швидше за все жити у режимі відключень українцям доведеться щонайменше до кінця березня", — наголосив Коваленко.

У разі, якщо Росія не здійснюватиме нових успішних атак на енергомережу, то за нинішніх умов генерації електроенергії дефіцит потужності може бути рівномірно розподілений по всій країні.

"Це означає, що відключення будуть скрізь, але менш тривалими", — пояснив керівник YASNO.

Він додав, що існують й інші прогнози розвитку ситуації в енергетиці, які цілком залежать від атак Росії.

"Приміром, позитивний: нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком можливо, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від відключень взагалі", — розповів Сергій Коваленко.

Негативний сценарій передбачає сильні пошкодження енергомережі внаслідок атак.

"Тоді доведеться задіювати не лише погодинні стабілізаційні відключення, але й екстрені, за яких світла може не бути дуже тривалий час", — зазначив посадовець.

Коваленко закликає добре підготуватися до різних сценаріїв, у тому числі до найгірших.

"Запасіться теплим речами, одягом, ковдрами, приладами для обігріву, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це зробити, аніж потім бідкатися і звинувачувати когось. Тим більше, всі ми знаємо, хто винен насправді", — підсумував спеціаліст.