12.10.2014, 20:36

"Побудова успішної держави – справа рук професіоналів" - Микола Віднічук

Директор Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки РДГУ, кандидат педагогічних наук, доцент, професор, академік УААН Микола Віднічук поділився своїми роздумами про ситуацію в країні та можливості вирішення конфліку на Сході.
"Славетні і трагічні, але однаково величні події останніх місяців. Саме вони, як лакмусовий папірець, показали хто є хто. І дуже хитка рівновага між омріяними прагненнями до кращого життя та боязню втратити те, що вже маєш. І чим далі, тим більше запитань виникає. Крим, Донбас, Іловайськ, армія, тендери, падіння гривні, вибори, корупція. А причина всім цим подіям одна – непрофесійність. І подвійні стандарти", – вважає директор Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки РДГУ, кандидат педагогічних наук, доцент, професор, академік УААН Микола Віднічук.

Микола Антонович нагороджений Почесними грамотами обласної ради, облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Верховної Ради України. Нагороджений численними нагрудними відзнаками МОН України, медаллю НАПН України "К.Д.Ушинський". Заслужений працівник освіти України, Кавалер ордена "За заслуги" (Франція). Як людина з великим життєвим досвідом, Микола Антонович поділився своєю авторитетною думкою стосовно ситуації в країні та можливості вирішення конфліктних ситуацій, які відбуваються на теренах нашої держави.

Олексій Кособуцький - політик, який говорить непопулярні речі

"Можна приймати нові закони, так і не реалізувавши старі. Хто ж заважав боротися з корупцією за старими законами? Чи стане нове законодавство панацеєю, чи знову стане імітацією та вибірковим правосуддям? Чи не стане люстраційний закон димовою завісою тієї імітації очищення і "полюванням на відьом"? Бо ж судді хто? Спроба люстрації на рівні територіальних громад стала показовою. Все як завжди: всенародний порив, потім внутрішні "розбірки", відхід незаангажованої і поміркованої частини люстраторів і – тотальний тріумф "вічних люстаторів", котрі готові люструвати будь-кого, будь-коли, за будь-що і при будь-якій владі", – стверджує пан Віднічук.
Микола Антонович переконаний, що, зазвичай, люструвати беруться ті, хто не зміг себе зреалізувати ні в професійному, ні в громадському аспекті. І ці їхні комплекси дають їм завзяття вершити суд з фанатичним блиском в очах і несприйняттям будь-яких аргументів, крім власних.

"Мене самого мало не "люстрували". Ті, кого свого часу я ж звільнив за непрофесійність та разного роду махінації й побори..." – ділиться досвідом Микола Антонович.

Юрій Кічатий - сильний українець

Ще однією проблемою у нашій державі, пан Микола вважає економіку. Він зазначає:
– Зрозуміло, що вкрадено мільярди і ніхто їх повертати не збирається ні добровільно, ні примусово. Незрозуміло те, чому гривня впала вдвоє?
Сьогодні мільярди йдуть на армію, на АТО, прості жителі жертвують сотні, тисячі гривень, але незрозуміла поведінка генералітету, адже озброєнням не забезпечують, бронежилетів немає, мільярди "висять" на рахунках казначейства.

Микола Антонович вважає, що нічого путнього не вийде, доки на кожному робочому місці, починаючи від двірника і закінчуючи президентом, не буде професіонала своєї справи. З однаковим підходом до оцінки професіоналізму. І критеріями оцінки мають бути не партія, родинні зв'язки чи фінансове забезпечення, а професіоналізм. Істинний патріот має сумлінно працювати на благо своєї держави.

Саме таких професіоналів своєї справи вже багато років виховує Микола Віднічук, саме такі освітяни та педагоги йдуть працювати в школи та садочки області. Якщо кожен буде сумлінно виконувати свою роботу, то тільки тоді почне змінюватися ситуація в нашій державі.