Дача. Сад. Город. Як підготувати картоплю до посадки
Які сорти картоплі найкраще садити на Волинському Поліссі
Після того, як картоплю відібрали, переходьте до безпосередньої підготовки насінневих бульб. Робити це можна кількома способами:
1. Прогрівання бульб. Для проведення цієї процедури за 10-15 днів до посадки насіннєві бульби занесіть в житлове приміщення, а потім тримайте їх при більш низькій температурі 7...8 С. Таким чином ви зможете прискорити озеленення бульб і таким чином сповільнити ріст гнильних бактерій і хвороботворних грибів.
2. Пророщування бульб. Цей прийом срямований на утворення справжніх паростків для висадження в грунт. Його проводять у світлому приміщенні з температурою 12-14 С вдень, 6-8 С вночі. Для цього відберіть бульби масою 80-90 г, розкладіть їх тонким шаром і витримуйте так 30-35 днів.
Через кожні 6-7 днів бульби обережно перевертайте, щоб не спричинити обламування пагонів. До кінця терміну на бульбах з'являться зелені паростки довжиною 1-2 мм. Це означає, що картопля до посадки готова. Не забувайте також, що для успішного проростання бульб необхідне вологе повітря в приміщенні. Для цього бульби періодично обприскуйте водою.
3. Пророщування в поліетиленових пакетах. Цей спосіб застосовують при дуже маленькому об'ємі посадки бульб. Проводять пророщування в мішечках ємністю по 4-5 кг. Для дихання картоплі в мішках роблять зробіть отвори діаметром 1-1,5 см на відстані 10-15 см одне від іншого. У таких пакетах бульби утворюють зелені проростки, які тяжче пошкодити при посадці.
4. Вологе пророщування. Для отримання раннього урожаю картоплі вологе пророщування проводять у моху, торфі, тирсі, перегної. Для цього в невеликі ящики накладіть насіннєві бульби, перемішуючи їх з невеликим шаром зволоженого ґрунту. Ящики поставте у приміщення з температурою повітря 16-18 С. Цей спосіб дозволяє одержувати посадковий матеріал не тільки з пророслими вічками, але і з невеликими корінцями. А це дає можливість отримати молоду картоплю у ранні терміни.
Після того, як картоплю підготували до висаджування, варто провести профілактику хвороб. Для цього бульби можна обробити розчином мідного купоросу (1 ч. л. на 3 л води). Потім їх треба підсушити, а через 5 днів обробити розчинами мінеральних добрив або стимуляторами росту.
Ефективно також обприскувати насінневу картоплю поживними розчинами. Для цього в 3 л. води треба розвести 1 ч. л. нітрофоски і через кожні 10 днів обприскувати цим розчином. Між обробками бульби слід обприскати чистою водою.
Дуже корисно передпосадкове обсипання бульб картоплі деревним попелом або внесення його в грунт під час посадки в кількості 2 ст. л. під кожну картоплину.
Якщо у вас мало картоплі для висадки в грунт і вам доведеться її розрізувати, то робити це краще за 25-30 днів до посадки, оскільки захисний шар на зрізі утворюється протягом 3-4 днів, а потім бульби треба підготувати одним з описаних вище способів. В крайньому випадку, бульби можна розрізати за 5-7 днів до посадки, часточки розкласти тонким шаром зрізами вгору в теплому приміщенні.
Оскільки в наших краях посадка непророщенної картоплі значно знижує врожай то вищеописані процедури допоможуть вам його покращити.
За матеріалами: dachnyky.in.ua.
Статті до теми:
Сад і город: які рослини друзі, а які - вороги
Поради городникам: Які сорти та гібриди обрати, щоб овочі не боялись фітофтори
Готуємо насіння до посіву: поради городникам
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 206
Як приготувати сніданок, якщо в холодильнику порожньо
Бувають такі ранки, коли здається, що в холодильнику зовсім порожньо, а з продуктів під рукою лише найпростіші інгредієнти. У такі моменти виникає вічне питання: що приготувати на сніданок, коли "нічого немає"?
переглядів: 234
Кава з сиром: оригінальний рецепт
Кава з сиром – це не лише смачний, а й незвичайний напій, який може стати приємним відкриттям для гурманів.
переглядів: 237
Як позбутися запаху поту на пуховику або куртці
Виділення поту – життєво важливий процес, який, проте, багатьох дратує. І дратує не сам процес, а те, що найчастіше він супроводжується не найприємнішими ароматами. Неприємний запах поту, який ми відчуваємо, – це продукти життєдіяльності бактерій, які живуть у місцях скупчення апокринових потових залоз.
переглядів: 336
Нова послуга для пацієнтів: записатися до Рівненського обласного шкірвендиспансеру можна онлайн
Тепер потрапити на прийом до до лікаря Рівненського обласного шкірвендиспансера стало ще простіше - у медзакладі впроваджено онлайн-запис.
переглядів: 320